klBalandžio 24-26 dienomis mūsų fakulteto dėstytojos prof. dr. Aurelija Novelskaitė, doc. dr. Jurgita Kerevičienė ir lekt. Lina Fedorčenkienė kartu su kolegėmis ir kolegomis iš kitų Vilniaus universiteto (VU) fakultetų bei mokslo centrų lankėsi Bergeno universitete (BU). Šis vizitas buvo viena iš vykdomo projekto „Aukštųjų mokyklų tinklo optimizavimas ir studijų kokybės gerinimas Šiaulių universitetą prijungiant prie Vilniaus universiteto“ Nr. 09.3.1-ESFA-V-738-03-0001” (2020-2023) dalių. Projektas yra finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ įgyvendinimo priemonę Nr. 09.3.1-ESFA-V-738 „Aukštųjų mokyklų tinklo tobulinimas“.

1 copyĮgyvendinant projektą, VU dėstytojos ir dėstytojai parengė ir testavo tokius mokomosios medžiagos modulius, kaip „Dėstomo dalyko (kurso) planavimas, rengimas, dėstymas ir vertinimas“, „Dėstytojo-studento sąveika. Mokymosi motyvacija”, „Streso valdymas ir komunikacija akademinėje bendruomenėje” ir kt. Visi šie moduliai skirti ugdyti įvairias visų mūsų bendruomenės narių pedagogines kompetencijas ir yra patalpinti VU Moodle aplinkoje. Rengiant modulius, VU dėstytojos ir dėstytojai aktyviai konsultavosi su Bergeno ir Graco universitetų ekspertėmis ir ekspertais, klausė jų paskaitų, dalijosi patirtimi seminaruose.

Vizito į Bergeno universitetą metu projektą įgyvendinančių dėstytojų grupė turėjo galimybę susipažinti su Norvegijos kolegių ir kolegų veiklomis ir pasiekimais tarptautinėje konferencijoje Transformative Learning and Teaching , aptarti pedagogines praktikas ir inovacijas Bergeno universiteto mokymosi laboratorijoje, susipažinti su universitetinės pedagogikos programa ir su iEarth - Norvegijos edukacinio meistriškumo centro veiklomis. Šis vizitas buvo viena iš baigiamųjų projekto įgyvendinimo veiklų, kuri įkvėpė tolimesnėms edukacinėms veikloms ir pasiekimams universitetinės pedagogikos srityje, pristatant savo mokymo modulius VU kolegoms. 2