gabus mokiniaiPrasideda nauji mokslo metai Kauno miesto savivaldybės ir Kauno miesto aukštųjų mokyklų tarpdisciplininėje gabių mokinių ugdymo programoje. 2018 metais į šį projektą aktyviai įsitraukė ir VU Kauno fakulteto dėstytojai.

„Realizuota programa pilnai atspindi visą Kauno fakulteto studijų programų įvairovę, sudaro galimybę itin gabiems Kauno mokiniams „pasimatuoti“ skirtingų studijų programų studento vaidmenis fakulteto auditorijose. Nuo spalio 1 d. pradedame penktuosius programos mokslo metus“, – pasakoja doc. dr. Skirmantė Biržietienė.

Unikalioje tarpdisciplininėje programoje dirbama su gabiais vaikais, kurių gabumai įvertinti specialių gebėjimų testais. Programa sukuria palankias sąlygas itin gabiems mokiniams plėtoti prigimtinius gebėjimus. Tai unikali programa, kurios autorinis turinys yra Kauno mieste veikiančių aukštųjų mokyklų ir meno institucijų bendradarbiavimo rezultatas.

2022–2023 mokslo metais į programą buvo įsitraukę 16 abiejų fakulteto institutų dėstytojų, iš jų 1 profesorė, 8 docentai, 7 lektoriai ir doktorantai. Per mokslo metus parengtos 33 paskaitos ir pravesti 86 užsiėmimai (20 audiovizualinio vertimo, 15 kibernetinio saugumo, 14 ekonomikos, vadybos bei rinkodaros, 6 meno vadybos ir net 31 kalbos, literatūros, retorikos bei komunikacijos).

2022–2023 mokslo metais Kauno miesto savivaldybės projekte dalyvavo 350 3–11 kl. mokinių, paskaitas skaitė ir aktyvias veiklas organizavo apie 100 dėstytojų ir teatrų menininkų.

Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programos veiklas, padedančias miesto bendrojo ugdymo mokyklų mokiniams plėtoti savo prigimtinius gebėjimus, koordinuoja Kauno švietimo inovacijų centras. Atranka dalyvauti programoje kasmet sulaukia didelio jaunųjų miesto gyventojų ir jų tėvelių susidomėjimo. Pavyzdžiui, 2022–2023 mokslo metais pagal programą mokėsi 45 trečiokai, o norinčių buvo keturiskart daugiau.

Visus metus jaunuoliai drauge su universitetų dėstytojais, teatro ir meno edukatoriais integraliai derina skirtingas kryptis: matematiką, gamtos, socialinius, humanitarinius mokslus bei sportą ir menus. Mokomieji dalykai apima psichologiją, biochemiją, komunikaciją ir kalbas, vaikų teises, ekonomiką, politologiją, kibernetinį saugumą ir daugelį kitų. Dėmesys taip pat skiriamas vaikų asmenybiniams gebėjimams ugdyti.

...........................
Nuo 2017 metų rugsėjo Kaune įgyvendinama miesto savivaldybės lėšomis finansuojama Tarpdisciplininio itin gabių mokinių ugdymo programa. Prie jos prisijungė visos Kauno mieste veikiančios aukštosios mokyklos: Kauno technologijos universitetas, Lietuvos sveikatos mokslų universitetas, Lietuvos sporto universitetas, Vilniaus universiteto Kauno fakultetas, Vilniaus dailės akademijos Kauno fakultetas, Mykolo Romerio universiteto Viešojo saugumo fakultetas. Šių aukštųjų mokyklų dėstytojai skaito unikalioje programoje dalyvaujantiems mokiniams paskaitas ir veda praktinius užsiėmimus, aprėpiančius asmenybinį ugdymą, matematiką ir gamtos mokslus, socialinius ir humanitarinius mokslus, sporto mokslą, menus. Meninius mokinių gebėjimus padeda ugdyti ir Nacionalinio Kauno dramos bei Kauno valstybinio muzikinio teatrų edukatoriai.

Daugiau informacijos apie programą: