ugninis ziedas 2Spalio pabaigoje vykusiame Lietuvos šaulių sąjungos (LŠS) ir investicijų fondo „ScaleWolf“ organizuotame kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų hakatone „Ugninis skydas 2023“ Vilniaus universiteto Kauno fakulteto (VU KNF) studentų komanda „Agresyvūs pacifistai“ užėmė antrąją vietą kibernetinėse „Capture The Flag“ (CTF) varžybose.

Vilniaus universiteto Kauno fakulteto (VU KNF) studentų komandą „Agresyvūs pacifistai“ subūrė pirmakursis Raimundas Mačiulis kartu bendrakursiais Matu Žukausku, Adriu Čypu ir trečiakursiu Karoliu Petniūnu. Visi jie – VU KNF bakalauro studijų programos Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga studentai.

Kibernetinio žaidimo CTF („Capture The Flag“, lietuvių kalba – „Užfiksuokite vėliavą“) pagrindinė užduotis – per 24 valandas surasti 28 vėliavėles, paslėptas specialiai šiam hakatonui sukurtame virtualiame poligone. Iš viso varžybose susirungė 50 žaidėjų.

„Buvo malonu dalyvauti CTF su charizmatiškais ir motyvuotais komandos draugais. Tikimės dalyvauti ir ateityje“, – sakė komandą hakatonui subūręs VU KNF bakalauro studijų programos Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga pirmakursis Raimundas Mačiulis.

„Džiaugiuosi ne tiek dėl pelnytos vietos, kiek dėl naujų pasiekimų ir galimybės tobulėti“, – įspūdžiais dalijosi VU KNF bakalauro studijų programos Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga studentas Karolis Petniūnas. „Visi komandos nariai siūlė kūrybiškus sprendimus, atskleidė savo sugebėjimus ir nepalaužiamą atsidavimą. Kiekviena kliūtis tapo tobulėti ir augti skatinančia atspirtimi“, – sakė jis.

Didžiausias kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų renginys Baltijos šalyse

Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis atkreipė dėmesį, kad valstybės saugumui užtikrinti reikalingos visapusiškos pastangos. Būtent todėl kibernetinės gynybos ir saugumo inovacijų hakatoną „Ugninis skydas 2023“ sudarė dvi dalys: sausumos, jūros, oro saugumui reikalingų technologijų kūrimas klasikiniame hakatone ir kibernetinio saugumo įgūdžius stiprinantis CTF žaidimas.

ugninis ziedas 3 copyIš viso renginyje dalyvavo šimtas trisdešimt dalyvių. Juos konsultavo skirtingų sričių mentoriai, įskaitant ekspertus iš tarptautinio kibernetinio saugumo instituto „SANS“, taip pat „TryHackMe“, „ScaleWolf“. Hakatono komandų idėjas vertino investicijų fondo „ScaleWolf“ partneriai. Paskutinę dieną jie nusprendė padvigubinti prizus ir, vietoje planuoto 30 tūkst. eurų prizinio fondo trims komandoms, išdalino 60 tūkst. eurų šešioms komandoms.

Parengta pagal Lietuvos Šaulių sąjungos pranešimą spaudai

Foto: Vilmantas Raupelis