2023.12.08 VERTIMO ŽODŽIU KONKURSAS2023 m. gruodžio 8 d. 13.00 val. Vilniaus universiteto Kauno fakultete (Muitinės g. 8) VeGa auditorijoje vyks Kauno miesto bendrojo ugdymo mokyklų 10–11 klasių mokinių vertimo žodžiu iš/į anglų kalbą konkursas, tema: „Tvari aplinka“.

Konkursą organizuoja Kauno švietimo inovacijų centras ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto gimnazija (LSMUG), konkurso partneris – Vilniaus universiteto Kauno fakulteto (VU KnF) Kalbų, literatūros ir vertimo studijų institutas.

Konkursas vyks dviem etapais: pirmame etape kiekvienas dalyvis vers monologą tema „Tvari aplinka“ iš anglų kalbos į lietuvių kalbą; antrame etape 7 geriausi pirmo etapo dalyviai vers monologą tema „Tvari aplinka“ iš lietuvių kalbos į anglų kalbą. Vertimai bus vertinami pagal šiuos kriterijus:

• informacijos išsamumas;
  • informacijos atitikimas;
  • stiliaus atitikimas;
  • teksto pateikimas.

Dalyvių pasirodymus vertins komisija, sudaryta iš LSMUG mokytojų ir VU Knf Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto Audiovizualinio vertimo ir Lietuvių filologijos ir reklamos studijų programų studentų.