2024.03.20 cyber battle tinklapisTelia Cyber Battle of Nordic-Baltics kviečia 15–24 amžiaus jaunuolius burtis į 3–5 asmenų komandas ir išbandyti save etinio įsilaužimo varžybose. Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics yra didžiausias jaunimo etinio įsilaužimo renginys Šiaurės ir Baltijos šalių regione, kuris siekia plėtoti jaunimo ir švietimo įstaigų žinias apie kibernetinį saugumą. Jo tikslas – praktiškai, realistiškai ir etiškai išmokyti kibernetinio saugumo pagrindų, siekiant pagerinti regiono kibernetinio saugumo įgūdžius ir taip padaryti jį stabilesnį ir saugesnį.

Finalinės varžybos vyks 2024 m. lapkričio 1 d. Tartu mieste, Estijoje, tačiau komandoms teks įveikti nacionalinį atrankos etapą. Organizatorių tinklalapyje apie konkursą skaitykite čia.

Kas gali dalyvauti?

• Renginys skirtas 15–24 metų jaunuoliams, kurie domisi kibernetiniu pasauliu, tačiau neturi ankstesnės patirties šioje srityje.
  • Dalyvauti varžybose kviečiamos 3–5 narių komandos iš visų Šiaurės ir Baltijos šalių.
  • Šiais metais taip pat bus galimybė dalyvauti „tik merginų“ komandai. Jos turi tas pačias užduotis, bet varžosi su kitomis „tik merginų“ komandomis.

Kada?

• Kovo 23–24 d. ir balandžio 6–7 d. 11.00–17.00 val. (EET) dalyviams vyks virtuali žinių stovykla su kibernetinės saugos ekspertais. Virtualios stovyklos vyks anglų kalba, į stovyklas gali registruotis pavieniai dalyviai. Registruokitės iki kovo 20 d., jei stovykloje pageidaujate dalyvauti kovo 23–24 d. Registruokitės iki balandžio 4 d., jei stovykloje pageidaujate dalyvauti balandžio 6–7 d. Paskubėkite registruotis, nes dalyvių skaičius ribotas! REGISTRUOKITĖS ČIA (daugiau informacijos: www.ctftech.com)
  • Balandžio 19 d. vyks atrankinės varžybos, kuriose bus išaiškintos geriausios nacionalinės komandos. Varžybose dalyvauja 3–5 jaunuolių komandos. Komandos, kurios dalyvavo 2023 m. varžybose, negali dalyvauti finalinėse 2024 m. varžybose ta pačia sudėtimi – komandoje turi būti bent 3 nauji dalyviai. Registruokite savo komandą atrankinėms varžyboms iki balandžio 15 d. čia.
  • Po vieną iš kiekvienos valstybės pusfinalio ture geriausiai pasirodžiusią komandą bus pakviesta dalyvauti Telia Cyber Battle of Nordic-Baltics 2024 finale lapkričio 1 d. Tartu mieste, Estijoje.
  • Taip pat bus išaiškintos penkios geriausios merginų komandos, kurios taip pat bus pakviestos dalyvauti finale.

Kodėl verta dalyvauti?

• Dviejų dienų virtualioje stovykloje kibernetinio saugumo ekspertai suteiks pagrindinių šios srities žinių ir įgūdžių smagioje mokymosi aplinkoje.
  • Dalyviai įgis šių temų kibernetinio saugumo pagrindus: Linux, prievadų skenavimas, Metasploit, kibernetinis saugumas ir išmintis, steganografija, kriptografija, žiniatinklio ir saugumo pažeidžiamumai.
  • Virtualių žinių stovyklų dalyviai gaus dalyvio pažymėjimus.
  • Būsite įtraukti į etinių įsilaužėlių grupę Discord kanale, kur turėsite galimybę bendrauti, dalintis patirtimi ir kontaktais, kas pravers ateities profesiniame kelyje.
  • Ir paskutinis, bet ne mažiau svarbus dalykas – dalyviai susipažins su įsilaužėlių mąstysena.

Praėjusių metų „Cyber Battle Nordic-Baltics 2023“ vaizdo siužetą galite peržiūrėti čia.

Pernai etinio įsilaužimo konkurse Cyber Battle of Nordic-Baltics 2023 Lietuvai atstovavo Vilniaus universiteto Kauno fakulteto bakalauro studijų programos Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga“ studentų komanda ir finale iškovojo 9 vietą.