VU KNF haiku konkursas moksleiviamsVilniaus universiteto Kauno fakultetas kviečia moksleivius išbandyti savo kūrybines jėgas – dalyvauti lietuviško haiku konkurse „Kai teka mėnuo“.

„Haiku – ypatingas poezijos žanras, kurio ištakos siejamos su Rytų kultūromis. Klasikinis haiku griežtai išlaiko trijų eilučių ir 5 – 7 – 5 skiemenų struktūrą, būtinas metų laiką nusakantis, „sezoninis“ žodis. Šiuolaikiniams haiku taikomi daug laisvesni reikalavimai, taigi jūs galite laisvai interpretuoti šį žanrą. Vis tik norėtųsi pabrėžti gerąsias haiku tradicijas – netikėtus sugretinimus, dėmesį gamtos procesams ir percepciją – stebimų dalykų įvardijimą be didelių filosofinių „išvedžiojimų“. Haiku kviečia mėgautis momentu, jį išgyventi, ieškoti netikėtų jungčių, būti dabar ir čia, ieškoti gelmės paprastume. Tad smailinkite pieštukus, išeikite įkvėpimo ieškoti į gamtą ir atsiųskite mums savo įstabius trieilius“, - sako konkurso ambasadorė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto dėstytoja, poetė Lina Buividavičiūtė.

Apie haiku galite paskaityti ir puikių pavyzdžių rasti čia.

Konkurso tikslai:
• kūrybiškai skatinti domėjimąsi lietuvių kalba, stiprinti lietuvių kalbos mokymosi motyvaciją;
• puoselėti mokinių kūrybinius ir meninius gebėjimus;
• dalyvauti Pasaulinėje haiku dienoje balandžio 17 d.
Konkurso rengėjai – Vilniaus universiteto Kauno fakultetas.
Konkurso dalyviai – visų amžiaus grupių mokiniai.

Konkurso sąlygos
1. Konkursui kviečiama teikti autorinius kūrinius lietuvių kalba.
2. Konkurse gali dalyvauti visų amžiaus grupių mokiniai. Skiriamos trys dalyvių grupės:
• 1–4 klasių mokiniai;
• 5–8 klasių mokiniai;
• 9–12 klasių mokiniai.
3. Kūriniai konkursui pateikiami iki 2024 m. balandžio 15 d. el. paštu: . Pateikiami šie duomenys: kūrinio pavadinimas, autoriaus vardas, pavardė, klasė, mokykla, el. paštas, telefonas. Jei darbą padėjo atlikti mokytojas, nurodomas mokytojo vardas, pavardė, el. paštas.
5. Teikiamas kūrinys gali būti iliustruotas. Autorius gali pateikti vieną kūrinį.
6. Konkurso dalyvis, pateikdamas kūrinį, patvirtina, kad kūrinio intelektinė nuosavybė priklauso jam ir nepažeidžia jokių tretiesiems asmenims priklausančių turtinių ir / ar asmeninių neturtinių teisių ar jau sudarytos sutarties.
7. Konkurso dalyviai sutinka leisti savo asmeninius duomenis naudoti tiek, kiek tai būtina konkursui įgyvendinti. Dalyviai sutinka, kad jų konkursiniai darbai būtų publikuojami viešai.

Vertinimas
1. Kūrinius vertina konkurso organizatorių sudaryta komisija.
2. Konkurso laimėtojai išrenkami balsų dauguma. Laimėtojai bus išrinkti kiekvienoje amžiaus grupėje.
3. Vertinimo kriterijai:
• žanro reikalavimų laikymasis;
• turinio originalumas, aktualumas;
• raiškos savitumas.

Konkurso rezultatai bus paskelbti VU KnF tinklapyje, o laimėtojai informuoti asmeniškai 2024 m. balandžio 17 d. Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Vilniaus universiteto Kauno fakulteto įsteigtais prizais ir padėkos raštais.

Konkurso sąlygas galite atsisiųsti čia.