haiku konkursas web„Haiku – ypatingas poezijos žanras, kurio ištakos siejamos su Rytų kultūromis. Klasikinis haiku griežtai išlaiko trijų eilučių ir 5 – 7 – 5 skiemenų struktūrą, būtinas metų laiką nusakantis, „sezoninis“ žodis. Šiuolaikiniams haiku taikomi daug laisvesni reikalavimai, taigi jūs galite laisvai interpretuoti šį žanrą. Vis tik norėtųsi pabrėžti gerąsias haiku tradicijas – netikėtus sugretinimus, dėmesį gamtos procesams ir percepciją – stebimų dalykų įvardijimą be didelių filosofinių „išvedžiojimų“. Haiku kviečia mėgautis momentu, jį išgyventi, ieškoti netikėtų jungčių, būti dabar ir čia, ieškoti gelmės paprastume. Tad smailinkite pieštukus, išeikite įkvėpimo ieškoti į gamtą ir atsiųskite mums savo įstabius trieilius“, – sako konkurso ambasadorė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto dėstytoja, poetė Lina Buividavičiūtė.

Sveikiname laimėtojus!

I vieta: už tiksliai atskleistą haiku dvasią.
Evelina Steponavičiūtė, 11-ta klasė, Kauno Jono Jablonskio gimnazija.

Žydėjimas

Abu pražydom
Kaip aną pavasarį
Sakurų žiedai

Žydėjimas

II vieta: už taiklias haiku variacijas, savitumą ir atspindėtas lietuviškas tendencijas.
Meda Šlepikaitė, 9 klasė, Karalienės Mortos mokykla (mokytoja Angelina Lapinskaitė).

Pavasario žygiai

Lyja ir lyja –
Miške purvas atmirko.
Prilijo batus.

III vieta: už drąsą ir viltį.

Meda Jankauskaitė, 12 klasė, Pasvalio raj. Joniškėlio Gabrielės Petkevičaitės-Bitės gimnazija.

Kova

Kovas į kovą
Stos prieš šaltį, prieš žiemą,
Saulėn į šviesą.

Paskatinamasis prizas: už gebėjimą įžvelgti tikrąjį grožį.

Akvilė Chlastauskaitė, 3 klasė, VŠĮ „Herojus“ mokykla (mokytoja Rūta Živelienė).

Dangus

Kai teka mėnuo
Dangus šviečia nuostabiai
Pažiūrėk į jį.

Vertinimo komisija:
Konkurso ambasadorė Vilniaus universiteto Kauno fakulteto dėstytoja, poetė Lina Buividavičiūtė;
Magistrantūros studijų programos Lietuvių literatūra ir kūrybinis rašymas absolventė, haiku kūrėja Kristina Straševičiūtė;
VU KNF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto dėstytoja prof. dr. Gabija Bankauskaitė;
VU KNF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto dėstytoja doc. dr. Skirmantė Biržietienė;
VU KNF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto dėstytoja doc. dr. Skirmantė Šarkauskienė.