„Kauno maratono“sumanytojas – VU KHF absolventas

pukis2013 m. birželio 9 d. Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto (VU KHF) doktorantas Algirdas Pukis pakvietė visus į pelno ir naudos nesiekiančią sporto šventę miestui ir jo svečiams.

Dvejus metus brandinta idėja

„Prieš ketverius metus pradėjęs sportuoti su broliu, ėmiau svarstyti, kodėl Kaunas neturi savo bėgimo šventės, kuo gali pasigirti visi didieji Europos miestai, kasmet organizuojantys bent po vieną didelį bėgimą, dažniausiai maratoną. Tai pasirodė itin keista, tad būtent tada pradėjau galvoti apie tokio renginio Kaunui organizavimą“, – pasakoja Algirdas. Šia idėja pasidalinęs su keletu bendraminčių, jaunas vaikinas sulaukė didelio kartu sportuojančių draugų palaikymo, nes tokia idėja sukosi ne vieno galvoje. „Dabar „Kauno maratoną“ intensyviai organizuoja 5-6 žmonių iniciatyvinė grupė, kurios didžioji dalis – profesionalūs sportininkai, savo sričių specialistai. Per renginį prie iniciatyvos prisijungė dar per 60 savanorių. Turiu pripažinti, kad būtent sportininkai ir yra labiausiai motyvuoti, nors visi mes dirbame savanoriškais pagrindais, mus skatina idėja“, – neslepia VU KHF Verslo ekonomikos ir vadybos katedros doktorantas. Pernai pirmą kartą suorganizuotam maratonui, kurį planuojama rengti kasmet, suteiktas tarptautinio renginio statusas.

Daug laiko ir kantrybės pareikalavusi iniciatyva sukvietė sportininkus ir sporto mėgėjus, kurie, pasirinkę vieną iš kelių jiems priimtiniausių distancijų, galėjo varžytis 10,548 kilometrų, pusės maratono (21,097 km) ar pilno maratono (41,195 km) bėgimuose. Visiems bėgikams buvo įteikti rėmėjų prizai, atminimo medaliai, o dalyvių numeriuose įmontuotos mikroschemos fiksavo kiekvieno jų bėgimo laiką, kurį vėliau buvo galima pamatyti interneto svetainėje. Tuo pačiu metu buvo suorganizuotas estafetinis 4x10,578 km komandinis bėgimas, šeimos bėgimai (1,2 km ir 3,6 km).

Sporto šventė miestui

„Kauno maratone – 2013“ dalyvavo per du tūkstančius sporto entuziastų ir daugybė žiūrovų. Tarptautinio sporto renginio statusą įgijusiame maratone bėgo 30 dalyvių iš Švedijos, Norvegijos, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Šveicarijos, Prancūzijos, Lenkijos, Latvijos ir net tolimųjų Jungtinių Amerikos Valstijų bei Meksikos. „Aktyvūs buvo komandinės estafetės bėgimo dalyviai. Jame dalyvavo daugiau nei 50 komandų – politikų, verslininkų, universitetų atstovų ar tiesiog draugų kompanijų“, – pasakoja A. Pukis.

Renginyje buvo daug pramogų ir žiūrovams. „Į Kauno Nemuno salą susirinkę žmonės turėjo pajusti, jog tai ne vien bėgimas, o šventė visam miestui“, – įsitikinęs „Kauno maratono klubo“ direktorius. Susirinkusiems ten visą dieną koncertavo Linas Adomaitis, Pushas bei savo kelią dar tik pradedantys jauni atlikėjai ir muzikos grupės. Veikė sporto mugė, kurioje buvo galima įsigyti suvenyrų, pabendrauti su sportininkais, specialistai konsultavo įvairios fizinės veiklos klausimais, buvo galima išsimatuoti plaučių tūrį, sužinoti kūno masės indeksą.

Maratonui startą davė renginio globėjas Virgilijus Alekna, kartu su kauniečiais ir miesto svečiais bėgo ir olimpietė Rasa Drazdauskaitė.

Sveiko sporto pamokos kauniečiams

Pasak Algirdo, „Kauno maratonas“ toli gražu neprasideda ir nesibaigia sulig birželio 9 diena. Pasiruošimo darbai pradėti prieš porą metų. Nuo balandžio pabaigos klubas organizuoja viešas treniruotes, kuriose tris kartus per savaitę mokomasi sveikai sportuoti. Profesionali trenerė, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidinių dalyvė, maratono bėgikė Inga Jodeškienė nuolat pataria, paaiškina ir dalinasi asmenine patirtimi, atskleidžia, kaip reikia bėgioti, pernelyg greitai nenuvarginti širdies ar kitų raumenų ir jausti malonumą. Tai, kad kaskart į šias treniruotes susirenka per 100 žmonių, pasak pačios trenerės, rodo tokio pobūdžio veiklos svarbą, gerėjantį požiūrį  į sveiką gyvenimo būdą.

Penkerius metus intensyviai sportuojantis Algirdas prisipažino įvairių distancijų bėgimo varžybose dalyvaująs 1-2 kartus per mėnesį. „Maratoną bėgau dar tik du kartus, Vilniuje ir Paryžiuje, tačiau prieš tai jau įveikiau 8-10 pusmaratonių, nuolat dalyvauju mažesnių distancijų bėgimuose“, – apie malonia rutina tapusį sportą pasakoja „Kauno maratono“ sumanytojas. Pasak pašnekovo, toks gyvenimo būdas žmogų turtina visapusiškai. „Sportas suteikia jėgų, energijos, taip pat, tai – geros nuotaikos užkratas. Galų gale, sportuojantis žmogus yra sveikesnis, lengviau atsisako žalingų įpročių. Svarbiausia, sportuoti sveikai ir nekenkti sau. Be abejo, jei niekada iki tol nebėgiojęs iš karto bandysi įveikti visą maratoną, pasekmės gali būti skaudžios, tačiau lėtai pradėjus nuo mažų atstumų, sustiprėja kūnas, gerėja medžiagų apykaita, dirba raumenys “, – tikina sporto entuziastas. Algirdas tikisi, kad šiuo metu itin populiarėjantis maratono bėgimas taps neatsiejama Kauno miesto dalimi. 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos