Pradžia: 2023-04-25 12:00
Pabaiga: 2023-04-25 13:30

MicrosoftTeams image 13 copyVU KnF absolventas, Lietuvių kalbos instituto Geolingvistikos centro doktorantas, jaunesnysis mokslo darbuotojas Žydrūnas Šidlauskas ves paskaitą apie Kauno marių užtvindytų gyvenviečių lingvistinius (dialektologinius) ir istorinius aspektus. Apklausus kadaise iš gimtųjų vietų iškeldintus žmones ir ištyrus senąją spaudą, paskaitoje bus atskleistas dugnan (ne)nugramzdintas užlietõs gyvenamosios teritorijos tarminis savitumas, dalijamasi anuometinėmis realijomis, išryškinamos aštrios privačiojo ir viešojo diskurso priešpriešos. Paskaita vyks M. Biržiškos auditorijoje.