Literatų klubas

ZaliaKviečia Literatų klubas

Literatų klubas kviečia visus, neatsispiriančius žodžio meno vilionėms, besigalynėjančius su kūrybos vingrybėmis; tuos, kurie ryto, dienos, vakaro ar nakties neįsivaizduoja be knygos ir, įtraukti į siužeto pinkles, pamiršta svylančius kotletus; tuos, kurie mėgsta jaukiai ir draugiškai pasigrumdyti savo nuomonėmis ir įžvalgomis. Labai laukiame ne tik filologijos programų studentų, tad, mielas informatike, programuojantis ne tik skaičius, bet ir žodžius, labai labai kviečiame ir Tave savo įžvalgomis praturtinti literatūrines diskusijas. Beje, pas mus laukiami ir įvairių sričių dėstytojai, kurių gyvenime atsiranda vietos ir kūrybai ar gerai knygai paskaityti.

AkimirkaKą mes veikiame?

  • skaitome ir komentuojame vieni kitų kūrybą;
  • lavinam savo kūrybiškumą – atliekame spontaniškas ir savaitės kūrybines užduotis;
  • aptariame literatūros naujienas, kolegų darbus;
  • skaitome pasirinktą Mėnesio knygą, ją recenzuojame, komentuojame, dalinamės.
  • dalyvaujame Fakulteto, kolegų ir kitų universitetų renginiuose, konkursuose.

Išsamesnės informacijos teirautis el. paštu arba .

Nuotraukos – Viktorijos Seredžiūtės

Krepšinio komanda

vukhf komanda

Komandos treneris – Tadas Žirgulis

Komanda:

  • Aurimas Kiveris;
  • Ramūnas Skardžius;
  • Linardas Andrulis;
  • Kęstutis Ptašnikas;
  • Martynas Genys;
  • Karolis Čepononis;
  • Paulius Gedikas;
  • Julius Spudvilas;
  • Jonas Normantas;
  • Vytis Bulkevičius;
  • Pijus Imbrasas;
  • Martynas Grušauskas;
  • Viktoras Šimkevičius;
  • Domantas Ladyga;
  • Vidmantas Pauža;
  • Marius Bareikis.

Akademinio Dainavimo Studija „Veni Gaudere“

veni gaudere logo

  Akademinio Dainavimo Studija „Veni Gaudere“ (anksčiau  – choras) Vilniaus universitete Kaune įkurta 2006 m. vadovės Adelės Mikalkėnienės iniciatyva. Pavadinimas „Veni Gaudere“ (lot. veni gaudere – atėjome džiaugtis). Taip galima atsiliepti apie Dainavimo Studijos dainininkes!

 „Veni Gaudere“ rengia pasirodymus tarptautiniuose festivaliuose, koncertuoja Lietuvoje, yra įvertinta ne viename tarptautiniame konkurse: 2011 m. ir 2015 m. tarptautiniame konkurse „Kaunas Cantat“ Dainavimo Studija pelnė Aukso diplomus, 2016 m. tarptautiniame S. Šimkaus konkurse – I laipsnio diplomą ir III vietą lygių balsų kategorijoje. 2017 m. tarptautiniame konkurse „Canto Mediterrania“ (Ispanijoje) laimėjo AUKSO diplomus dvejose kategorijose: sakralinės ir folklorinės muzikos, o taip pat – konkurso GRAND PRIX!

„Veni Gaudere“ repertuarą sudaro daugiausia šiuolaikiniai lietuvių ir užsienio kompozitorių kūriniai, liaudies dainų plėtotės. Dainavimo Studija nuo pat veiklos pradžios puoselėja a cappella žanrą (be instrumentų pritarimo) ir savo pasirodymuose kviečia klausytojus pajusti grynų balsų skambėjimo grožį.

Veni Gaudere 4Dainavimo Studija „Veni Gaudere“ Facebook

 

Dainavimo studijos meno vadovė – Adelė Mikalkėnienė.
Tel.: +370 613 96571,
El. p.

 

 Veni Gaudere 1a

Veni Gaudere 2a 1

IMG 0329

IMG 0328

Adeles

Adeles kit

 

 

Viduramžių kultūros klubas „Youth Hanza Kaunas“

Kauno miesto klestėjimą XVI a. menantys fakulteto pastatai slepia turtingą čia gyvenusių vokiečių pirklių istoriją ir žadina studentų vaizduotę. Fakulteto studentai 2008 m. susibūrė į viduramžių kultūros klubą „Youth Hansa Kaunas“. Klubo nariai per šventes persirengdavo XV–XVI a. apdarais ir pokštaudami miesto viduramžių istorijos temomis nors trumpam atgaivindavo senąjį miestiečių gyvenimą.

hanza 1 hanza 2

Viduramžių kultūros klubo jaunimas domėjosi Kauno miesto, fakulteto ir aukštojo mokslo Lietuvoje istorija, gyvai perteikdavo ją miestiečiams nuotaikingomis teatralizuotomis ekskursijomis ir renginiais miesto švenčių metu. „Youth Hansa Kaunas“ studentai atstovavo miestui tarptautinėse Naujosios Hanzos Sąjungos jaunimo konferencijose. Į klubo veiklas mielai įsijungė ir kitų Kauno universitetų, kolegijų ir mokyklų jaunimas.

Tradicinėje Kauno miesto savivaldybės padėkos ceremonijoje „Youth Hansa Kaunas“ 2010 m. Kauno miesto meras A. Kupčinskas klubo vadovei Rimai Kubiliūtei  įteikė Gerumo kristalą „už viduramžių šventės „Hansa dienos" organizavimą, galimybę patraukliai ir įdomiai susipažinti su Kauno miesto istoriją, papročiais, tradicijomis ir aprangos stiliumi“.

hanza 4 hanza 5

Paskutinį kartą, tęsiant viduramžių klubo tradicijas, fakultetui buvo atstovaujama 2011 m. Tarptautinėse Hanza dienose Kaune gegužės 19-22 d. , kur improvizuotame Lotynų  kvartale pasirodė kultūros vadybos studentai.

Folkloro ansamblis „Uosinta“

„Liaudies daina ir šokis – atgaiva širdžiai,“ – pasakytų bet kuris iš virš 40 metų gyvuojančio  folkloro ansamblio „Uosinta“ narių. Šis ansamblis Vilniaus universiteto Kauno fakultete įkurtas 1979 m., nuo 1996 m. jam vadovauja Auksuolė Šuliokienė. Dabartiniu metu jame dalyvauja virš 20 įvairių studijų programų studentų ir absolventų.

uosinta uosinta khf

Ansamblio nariai propaguoja Lietuvos senuosius papročius, dainas, šokius ir muzikavimo tradicijas.Repertuaro pagrindą sudaro pačių studentų surinkta medžiaga iš tautosakos ekspedicijų Varėnos (Dzūkija),  Biržų (Aukštaitija) ir Plungės (Žemaitija) rajonuose bei kūriniai iš tautosakos archyvo.

Ansamblis „Uosinta“ kiekvienais metais dalyvauja Kauno m. tradiciniame folkloro festivalyje „Atataria lamzdžiai“,  aktyviai įsilieja į miesto ir Lietuvos kultūrinį gyvenimą dalyvaudamas Dainų šventėse,  Lietuvos aukštųjų mokyklų festivalyje „O kieno žali sodai“. Ansambliečiai smagiai repetuoja ir nuolat rengia įvairius teminius koncertus ir vakarones.

Kolektyvas garsina Lietuvą ir universitetą užsienyje – dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Šveicarijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Ispanijoje, Italijoje (Sardinijoje), Vengrijoje, Kipre, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Portugalijoje (Madeira). Ansamblį sieja glaudūs ryšiai su Norvegijos Hordalando grafyste. „Uosinta“ du kartus atstovavo Kauno miestui Norvegijoje, kur surengė ne vieną koncertą.

Ansamblis „Uosinta“ smagiai paminėjo solidžią 35 metų veiklos sukaktį ir jubiliejaus proga parengė ir išleido pirmąją kompaktinę plokštelę „Kyno ty margi dvarai“.

uosinta vukhf madeira uosinta vu khf

Ansambliečiai labai gyvi, linksmi, šmaikštūs ir visada besišypsantys, mokantys ne tik smagiai leisti laisvalaikį, bet ir kitus uždegti bei įtraukti. Rengdami vakarones studentams jie kviečia prisijungti visus, norinčius iš arčiau pažinti  tautinį paveldą ir linksmai praleisti vakarą. Naujus narius sužavi neformali šeimyninė atmosfera repeticijų ir kelionių metu. Tokioje šiltoje terpėje studentai labai greitai atsiskleidžia, susiranda draugų, o pasigavę „liaudišką virusą“ labai greitai užkrečia  juo ir kitus.

Visus, kurie mėgsta smagią draugiją, įdomias keliones ir nebijo naujų iššūkių, kviečiame įsitraukti į ansamblio „Uosinta“ veiklą ir kartu turiningai leisti laisvalaikį! Laukiame jūsų pirmadieniais ir trečiadieniais 19.00 val. repeticijų vietoje – VU KnF Tarybos menėje (prie Liepų kiemelio).

Išsamesnės informacijos teiraukitės tel. 8 618 50 124, el. p.  

Folklorinio ansamblio „Uosinta“ vadovė Auksuolė Šuliokienė

Bendras projektas su Veronika Povilioniene - PAKLAUSYKITE

Sekite mus Facebook'e

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku