Audiovizualinis vertimas

Apie programą

Studijų programą kuruoja Kalbų, literatūros ir vertimo studijų institutas

PRIĖMIMAS

 

Studijų sritis: humanitariniai mokslai

Studijų kryptis: vertimas

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis: humanitarinių mokslų magistras (įstojusiems iki 2017 m. – vertimo magistras)

Studijų trukmė: 2 m.

Studijų programos tikslas        

Parengti aukštos kvalifikacijos specialistus, išmanančius vertimo studijų ir specializuoto vertimo teorijas bei metodologijas, gebančius kompetentingai taikyti vertimo teorijas ir metodus; įžvelgti, vertinti ir spręsti audiovizualiosios produkcijos vertimo ir lokalizavimo teorines ir praktines problemas sparčiai augančiose vertimo technologijų ir specializuoto vertimo industrijose.

Numatomi studijų rezultatai   

Absolventas turės išsamių vertimo studijų žinių, gebės analizuoti subtitruotus, surtitruotus, užklotiniu vertimu įgarsintus bei dubliuotus kūrinius, pritaikyti audiovizualinį tekstą klausos ir regos negalią turintiems žmonėms, spręsti lingvistines ir kultūrines programinės įrangos ir kt. lokalizavimo problemas, efektyviai naudotis elektroninėmis vertimo priemonėmis ir technologijomis, versti audiovizualinę produkciją iš antrosios užsienio kalbos, kritiškai vertinti ir redaguoti verstinius tekstus, kurti ir kita kalba perteikti multimodalinius tekstus, dirbti komandoje, savarankiškai organizuoti sudėtingą audiovizualinio vertimo veiklą, atlikti mokslinius tyrimus.

Anglu kalbotyra

Studijų programos skiriamieji bruožai               

Studijų programoje siekiama mokslinius tyrimus susieti su praktiniu jų pritaikymu, todėl glaudžiai bendradarbiaujama su socialiniais partneriais, kurių veikla tiesiogiai susijusi su audiovizualiniu vertimu. Tradicinė praktika programoje nenumatyta, tačiau 20 kreditų II ir III semestruose skiriama Audiovizualinio vertimo moksliniam projektui, kurį studentai vykdo bendradarbiaudami su socialiniu partneriu. Šio modulio atsiskaitymas – gynimas, dalyvaujant mokslininkų ir socialinių partnerių komisijai.

Naujausia informacija apie „Audiovizualinio vertimo“ studentų projektines veiklas, socialinių partnerių ir kitų svečių paskaitas, dirbtuves ir kita – facebook paskyroje.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos