Studentų atstovybė

 

Seniausia ir didžiausia studentų savivalda Kaune, įsikūrusi 1991 metais, Kauno fakulteto Studentų atstovybė sėkmingai tęsia pirmtakų pradėtus darbus. Toliau organizuojami tradicija tapę renginiai, akcijos, bendradarbiaujama su administracija, orientuojamasi į akademinius bei socialinius reikalus, mezgasi vis tvirtesnis ryšys su kitomis VU atstovybėmis ir vadinamuoju „centriuku“ (centriniu biuru), tobulinamasi Vilniaus ir pačių rengiamuose mokymuose, siekiant kokybiško studentų atstovavimo. Be to, studentų atstovybės nariai stengiasi būti tiesiog linksmi, veiklūs ir ryžtingi, t. y. tokie, kokie buvo pirmieji VU KnF SA nariai.

sa vukhf kiemelis sa-vukhf

Studentų atstovybę įkūrė Tomas Palšis, šiuo metu gerai žinomos kompanijos UAB „ACME Baltija“ generalinis direktorius. Viskas prasidėjo nuo aktyvistų būrelio. Kalbama, kad tais metais buvo pasiūlyta uždaryti Kauno fakultetą, tačiau studentų atstovai susivienijo, aktyviai priešinosi šiai idėjai ir parodė, jog gali (ir yra!) būti stipri jėga. Fakulteto valdžia suprato, jog studentų savivalda yra svarbi ir ėmė skirti jai didesnį dėmesį — Studentų atstovybė gavo patalpas ir daugiau laisvės veikti.

VU KnF SA vadovavo Regimantas Buožius, Ramūnas Pilvelis, Laurynas Mitkus, Egidijus Merkevičius, pirmoji prezidentė mergina — Renata Pauliukaitytė. Renatą pakeitė Mindaugas Jasiulis, Jurgita Skirmantaitė, Rasa Vileikytė, Edvinas Jančiauskas, Birutė Zumaraitė, Tadas Žirgulis, Algirdas Kviklys, Julius Spudvilas, Gintarė Lazdinytė, Lukas Jakštas, Domas Varanauskas,Justas Paulikasir Indrė Zabulytė. Šiuo metu fakulteto Studentų atstovybės pirmininku išrinktas Ernestas Basovas..

studentu-atstovybe vukhf sa vukhf peleda

Kiekvienas naujas vadovas į KnF SA atsinešdavo naujų idėjų. Buvo įgyvendintas ne vienas renginys: „Nulių šou“, „Pirmakursių krikštynos“, VU KnF SA gimtadienis, krepšinio turnyras, boulingo varžybos, „Valentinų išpardavimai“, kalėdinis vakaras su dėstytojais, „Fuksų stovykla“, „Sielų upė“. Šie renginiai jau tapo tradiciniais.

Proga susipažinti su universiteto, fakulteto ir SA „virtuve“ pirmakursiams suteikiama fuksų stovykloje, vykstančioje paskutinėmis rugpjūčio dienomis. Rugsėjį pirmakursiai tituluojami „nuliais“ (beveik „fuksais“) tradiciniame renginyje „Nulių šou“, o jau visateisiais „fuksais“ tampa smagiosiose krikštynose. Paprastai po jų pirmakursiai gydosi vaikiškas mėlynes, nubrozdinimus, įdrėskimus ir mamoms autobusu siunčia forto trasos pelke dvokiančius apdarus, tačiau su neįtikėtinomis šypsenomis veide ir nuostabių įvykių prisiminimų įkvėpti sako: „Kartočiau tai dar ne vieną sykį!“

„Sielų upė“ — vis sėkmingiau VU KnF SA organizuojamas renginys. Idėjos iniciatorė — tuometinės pirmininkės Rasos Vileikytės komandoje dirbusi Agnė Januškevičiūtė. Idėja gimė 2002 metais. Vizijoje „Sielų upė“ — žvakelių šviesa užsižiebiantis Parodos kalnas, ne tik Vilniaus, bet ir kitos jaukumu dvelkiančios senamiesčio gatvės... Gal kada nors analogiška „Sielų upė” įvyks ir sostinėje. Ši akcija kasmet tampa vis svarbesniu Kauno gyvenimo įvykiu. 2008 metų sausį tuometiniam atstovybės prezidentui Algirdui Kvikliui įteiktas Gerumo kristalas (tradicinis Kauno mero apdovanojimas) Už gerus darbus Kauno bendruomenei ir Lietuvai. Kaip teigė A. Kviklys, kristalą turėjo gauti visa VU KnF SA. „Kad ir kaip ten būtų, manau, jog tai didelis įvertinimas mums, kaip organizacijai, ir pripažinimas visame Kauno mieste. Tampame žinomi, matomi ir  vertinami. Ko daugiau bereikia“, — kalbėjo buvęs prezidentas.

 sa vukhf sielu uoe

 

Neužilgo VU KnF SA švęs savo 25-ąjį gimtadienį. Per 25 gyvavimo metus čia daug kas keitėsi: prezidentai, vadovavimo principai, atstovai, tikslai, veiklos prioritetai, netgi SA buveinė. Tačiau pagrindinis tikslas ir idėja tebėra tas pats — kokybiškai ir kūrybiškai atstovauti savo studentų interesams. Kaip teigė vienas iš SA prezidentų Laurynas Mitkus, nėra nieko stipresnio už vieningą idėjinę komandą, dirbančią dėl bendro tikslo, negalvojančią apie atlygį.

VU KnF SA kontaktai

Pirmininkas:
Ernestas Basovas.
El. paštas:
Tel.: +37065556237

Organizacinės srities koordinatorė:
Deimantė Paliackaitė.
El. paštas:
Tel.: +37062675613

Informacinės srities koordinatorius:
Eimantas Rebždys.
El. paštas:
Tel.: +37067596436

Atstovė ryšiams su visuomene
Edita Majauskaitė
El. paštas 
Tel. 864760267

Socialinės srities koordinatorė ir LSP koordinatorė:
Monika Zemblytė.
El. paštas:
Tel.: +37060225089

Žmogiškųjų išteklių koordinatorė:
Ieva Venckūnaitė.
El. paštas:
Tel.: +37062302238

Atstovų koordinatorė:
Neda Gorytė.
El. paštas:
Tel.: +37064368971

Marketingo srities koordinatorė:
Karolina Nazarovaitė.
El. paštas:
Tel.: +37063012848

Akademinės srities koordinatorius:
Domantas Alčauskas.
El. paštas:
Tel.: +37067727173

http://www.knfsa.lt/

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos