Viešojo diskurso lingvistika

Apie programą

Studijų programą kuruoja Kalbų, literatūros ir vertimo studijų institutas

PRIĖMIMAS

Studijų sritis: humanitariniai mokslai

Studijų kryptis: lingvistika

Suteikiamas kvalifikacinis laipsnis:  humanitarinių mokslų magistras (įstojusiems iki 2017 m. – lingvistikos magistras)

Studijų trukmė: 2 m.

Studijų programos tikslas

Viešojo diskurso lingvistikos magistrantūros studijų programos tikslas – parengti šiuolaikinės visuomenės poreikius atitinkančius aukštos kvalifikacijos kalbotyros mokslo magistrus, išmanančius šiuolaikinės lingvistikos teorinę ir praktinę problematiką, gebančius kvalifikuotai vertinti kalbos planavimo procesus ir jo realizacijas viešajame diskurse, suvokiančius kalbą kaip poveikio ir tikslo siekimo priemonę ir gebančius profesionaliai kurti ir vertinti paveikųjį viešąjį diskursą.

Numatomi studijų rezultatai

Absolventas, baigęs Viešojo diskurso lingvistikos programą, gebės paaiškinti lietuvių kalbos vienetų sisteminius ryšius, identifikuoti kalbos variantiškumą ir normiškumą, vertinti lietuvių kalbos faktus ir reiškinius realiosios vartosenos ir kodifikacijos požiūriu; paaiškinti, tirti ir vertinti kalbos ir nekalbinių kintamųjų ryšius; gebės taikyti viešojo diskurso tyrimo principus ir kūrimo strategijas; vertinti ir spręsti kalbos problemas ir plėtoti kalbotyros diskursą; gebės dirbti mokslo tiriamąjį darbą.

Studijų programos skiriamieji bruožai

Viešojo diskurso lingvistikos studijų programa išsiskiria tiksline orientacija į viešąjį diskursą, kalbos planavimo strategijų išmanymą ir taikymą, kvalifikuotą lingvistinį viešojo diskurso vertinimą, tyrimą ir profesionalų paveikiųjų tekstų kūrimą.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos