koliazas-mokytojai1.jpgNuo 1994-ųjų metų spalio 5 dienos pasaulyje minima mokytojo diena. Diena, skirta prestižine vadinamai mokytojo profesijai pagerbti, pradėta organizuoti UNESCO iniciatyva. Minėtina, kad tarptautinę mokytojų dieną švenčia daugiau nei 100 šalių, tačiau, būtent, spalio 5-ąją ją mini dvidešimt viena šalis iš viso pasaulio. Apie savo geriausią mokytoją tinkamiausia kalbėti mokinių lūpomis. Kviečiame skaityti apie Kauno fakulteto studentams didžiausią įtaką padariusius pedagogus.

„Savo pradinių klasių mokytojai Ainai Cimermonienei esu dėkinga, nes ugdė mane kaip žmogų. Ji skyrė papildomai laiko ir jėgų, kad ne tik išmoktume kurso medžiagą, bet ir atrastume bei puoselėtume savo vertybes. Visą gyvenimą prisiminsiu jos kartotą frazę: „Elkis su kitais taip, kaip nori, kad su tavimi elgtųsi.“ Šia taisykle vadovaujuosi mažiausiai 10 metų ir tikiu, kad tai daro žmogų geresnį“, – teigia Anglų ir švedų kalbą studijuojanti Ieva Kalpakovaitė, prisimindama Panevėžio Kazimiero Paltaroko gimnazijos pradinių klasių mokytoją.

Viešojo diskurso lingvistikos magistrantė Neringa Ašmenaitė pasakoja apie savo geriausią mokytoją: „Tai yra lietuvių kalbos mokytoja Eglė Kanapinskienė, kuri daug metų mokė Žiežmarių gimnazijoje. Man pasisekė, kad gimnazijoje sutikau daug ypatingų mokytojų: atsidavusių, motyvuotų, žmogiškų ir žemiškų, tačiau norėčiau pasveikinti būtent Eglę, nes į šią gimnaziją devintoje klasėje atėjau būdama tiksliukė, o jos pamokose prisijaukinau lietuvių kalbą ir literatūrą taip, kad šiandien esu lietuvių filologijos bakalaurė. Dėkoju už pastabas ir patarimus skaitovų konkursuose, už tai, kad santūriai pykdavo, jog namų darbus atsiskaitau improvizuodama, ir už tai, kad man niekada nedarė jokių išlygų, kad ir kaip gražiai prašyčiau. Mokytoja, kuri lig šiol skaito visus mano tekstus ir švelniai besikreipdama „Neringut...“ skatina rašyti, dar rašyti, verta tokios padėkos. Ačiū.“

Apie mokytojo įtaką studijoms pasirinkti, pasakoja studentė Neda Gorytė. Ji prisimena mokytoją Jūratę Rimšaitę iš Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos: „Pasirinkusi švedų kalbą kaip dar vieną užsienio kalbą, sutikau šią mokytoją, kuri spinduliavo didžiuliu palaikymu ir noru išmokyti. Mokytoja pastebėdavo kiekvieną detalę, neskubėdama paaiškindavo dėstomą medžiagą, net ir kelis kartus iš eilės. Mokiniams leido suprasti ir pajusti tikrą „švedišką dvasią“ per praktinius užsiėmimus (pvz., organizuodavo Šv. Liucijos šventę gimnazijoje, vykdydavo „Nordplus“ projektus).“ Nedos teigimu, „mokytoja stipriai prisidėjo prie mano domėjimosi Skandinavija – štai ir esu paskutiniame anglų ir švedų kalbos studijų kurse Vilniaus universiteto Kauno fakultete. Esu dėkinga mokytojai už laiką, žinias, žmogiškumą bei iki šiol besitęsiančią draugystę.“

Ekonomikos ir vadybos studijas pasirinkusiai pirmakursei Godai Gailiūnaitei įsiminė Šiaulių Lieporių gimnazijos lietuvių kalbos mokytojos Sandros Puzarienės tikėjimas mokinės gebėjimais. „Savo mokytojai esu dėkinga už suteiktas ne tik dėstomo dalyko, bet ir gyvenimiškas pamokas, už šiltą ryšį pamokų metu. Žinoma, labiausiai esu dėkinga už palaikymą egzaminų metu, džiuginančius rezultatus, už motyvaciją ir tikėjimą, kad aš galiu. Mokytoja įkvėpė visada klausyti savo širdies, nebijoti klysti ir pačiam kurti savo likimą, nesvarbu, ką sakys kiti. Sutikus šią mokytoją, šypsena visada papuošia veidą“, – pasakoja studentė.

Audiovizualinio vertimo studijų programos pirmakursei Ligitai Veselgaitei didžiausią įspūdį paliko mokytoja iš Alytaus rajono Miroslavo gimnazijos. „Su mokytojų diena noriu pasveikinti savo mylimiausią – anglų kalbos mokytoją Auksę Baciuškaitę. Ačiū už kiekvieną anglų kalbos pamoką, kurioje tiek daug išmokau ir kartu tiek daug nuoširdžiai juokiausi. Ačiū už tai, kad nors mane tikrai mėgote, visada vertinote sąžiningai ir taip išmokėte nuolat tobulėti. Dėkoju už Jūsų žmogiškumą, už tai, kad rūpinotės manimi ne vien kaip mokine, nepasidavėte ir neleidote apleisti anglų kalbos. Jūsų dėka, esu ten, kur esu“, – džiaugiasi Ligita.

Finansų ir apskaitos taikomųjų sistemų pirmakursės Ernestos Sapežinskaitės teigimu, „geriausia mokytoja – Almina Vitkauskienė iš Kauno Vytauto Didžiojo universiteto „Rasos“ gimnazijos. Ernesta pasakoja, kad mokytoja ją „sudomino ne tik dėstomu dalyku, bet visada patardavo ir gyvenimiškais klausimais, dalydavosi patirtimi ir padėdavo.“ Studentė teigia, kad yra „labai dėkinga, nes mokytoja padarė matematikos mokslą įdomų.“

Gražiais žodžiais dalijasi Tarptautinio verslo vadybos (anglų k.) studijų programos magistrantė Gabija Stanislovaitytė. Mergina dėkinga Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazijoje dirbančiai anglų kalbos mokytojai Skaistei Sadauninkaitei: „Esu dėkinga už matytą nuolatinę šypseną vos tik įėjus pro klasės duris. Tai leido pamatyti, kaip galima mylėti ir džiaugtis savo darbu.“

Kauno fakulteto bendruomenė sveikina mokytojus ir dėstytojus. Ačiū, kad dalijatės žiniomis ir skatinate siekti daugiau!