Kol pandeminė situacija vėl atitolino nuo kelionių bei susitikimų, turime galimybę apkeliauti pasaulį skaitydami knygas, kurias rekomenduoja Kauno fakulteto studentai. Tai galimybė atrasti naują knygą ir kiek daugiau pažinti jas rekomendavusius žmones. Kviečiame susipažinti su knygomis, kurias rekomenduoja Kauno fakulteto studentai.

virseliui.jpg

Anglų ir kitą užsienio kalbą (švedų k.) studijuojanti pirmakursė Ieva Kalpakovaitė siūlo knygą tiems, kurie domisi psichologija. Pasak Ievos, Torey L. Hayden „Mergaitė Vaiduoklis“ (iš anglų k. vertė Indrė Žakevičienė) – tai dar mokyklos psichologės rekomenduota knyga, kurią perskaitysite per porą dienų. „Knygoje pasakojama istorija gali neigiamai paveikti jautresnius žmones, bet, kai kurie gali susimąstyti, apie juos supančių problemų menkumą bei tai, kokie jie yra laimingi. Perskaičius knygą, dingtelėjo mintis apie tai, kaip svarbu yra pastebėti kitus ir kantriai išklausyti, būti šalia bei stengtis įgyti pasitikėjimą, kad galėtum padėti silpnesniems ar tiesiog uždaresniems žmonėms, nes dažnai uždarumui yra paaiškinimas, tačiau norint gauti atsakymą – reikia pasitelkti kantrybę“, – teigia Ieva.

ieva_kalpakovaite.jpg           Ieva Kalpakovaitė

Viešojo diskurso lingvistikos pirmakursės magistrantės Aurelijos Skebaitės rekomendacija mėgstantiems detektyvus – Jo Nesbø knygos. Studentė siūlo perskaityti ne vieną, o 12 detektyvinio romano serijos knygų apie inspektorių Harį Hūlę, nors pačiai labiausiai įsiminė ketvirtoji šios serijos knyga – „Nemezidė“ (iš norvegų k. vertė Rūta Suchodolskytė). Pasak Aurelijos, tai iki paskutinio puslapio skaitytoją prikaustančios istorijos, kuriose jis galės pasijusti tikru detektyvu. Labiausiai įsiminusi citata, susijusi su gyvenimo prasme:
„Prarasti gyvybę nėra baisiausia, kas gali atsitikti žmogui. Blogiausia yra prarasti tai, dėl ko gyveni.“

Processed with VSCO with a6 preset           Aurelija Skebaitė

Informacinių sistemų ir kibernetinės saugos studijų programos antro kurso studento Edvardo Tambakevičiaus rekomenduojamą knygą parašė Carl Gustav Jung. Pasak Edvardo, „The red book“ atveria skaitytojo mintis galimybei, kad nėra tik gerų ar tik blogų minčių. Mintys gali atskleisti daug didesnę ir vertingesnę prasmę, nei atrodo iš pradžių. Be to, knygoje nagrinėjama neapsakomai įdomi žmogaus vaizduotė ir paveldima archetipinė informacija. Edvardo nuomone, geriausiai knyga apibūdinama pateiktoje nuorodoje: https://www.youtube.com/watch?v=92dEpTrv5XM

fbeautyoffrem           Edvardas Tambakevičius

Anglų ir kitą užsienio kalbą (švedų k.) studijuojančios trečiakursės Indrės Bagdžiūtės neseniai perskaityta knyga – Michelle Obama „Becoming“. Itin didelį įspūdį palikusi knyga, pasak Indrės, įkvepia ir suteikia ryžto keisti savo gyvenimą norima linkme, skatina siekti tikslų ir tiesiog leidžia jaustis laimingai. O didžiausią įspūdį palikusios mintys iš perskaitytos knygos yra šios:
„Confidence, I’d learned then, sometimes needs to be called from within. I’ve repeated the same words to myself so many times now, through many climbs. Am I good enough? Yes I am.“

„It was possible that I was more in charge of my happiness than I was allowing myself to be.“

„For me, becoming isn’t about arriving somewhere or achieving a certain aim. I see it instead as forward motion, a means of evolving, a way to reach continuously toward a better self. The journey doesn’t end.“

indre_badziūte.JPG           Indrė Bagdžiūtė

Studentų rekomenduotos knygos tik dar kartą patvirtina, kad kiekvienoje knygoje slypi noras pažinti, todėl dėkojame studentams ir tikimės, kad išsakyta nuomonė ar įsiminusios citatos padės apsispręsti, ką skaitysite pirmiausia.