Konferencija2_copy.jpgGruodžio 3 d. įvyko jubiliejinė 15-oji Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto organizuojama Prof. Vlado Gronsko tarptautinė mokslinė konferencija. Jos
tikslas – sudaryti galimybes jauniems tyrėjams iš skirtingų šalių, dirbantiems socialinių mokslų ir taikomosios informatikos srityje, užmegzti akademinius kontaktus, skleisti mokslo idėjas, dalytis savo atradimais.

Sveikinimo žodį svečiams tarė Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos instituto direktorius dr. Giedrius Romeika.

Pranešimus pristatė kviestiniai svečiai iš Lietuvos ir iš užsienio. Konferencijos metu svečiai pasidalijo savo patirtimi, susijusia su COVID-19 pandemine situacija ir jos keliamais iššūkiais verslui. Pasak dalyvių, krizė – tai naujų galimybių ir kūrybingų sprendimų metas, todėl reikia būti atviriems naujovėms, mokytis iki tol nebandytų dalykų ir taip ieškoti naujo santykio su visuomene.

Konferencijos svečiai:
• Jonas Miklovas (Lietuva) – sporto žurnalistas, VšĮ „BasketNews.lt“ vadovas ir knygos „Aš – stebuklas, jūs nepastebėjote? Neeiliniai Kauno „Žalgirio“ metai valdant Vladimirui Romanovui“ autorius pristatė pranešimą „How unexpected times require unexpected decisions“.
• David Chislett (Nyderlandai) – antrepreneris, rašytojas ir muzikantas pristatė pranešimą „Open Up To Creativity“.
• Christian Frattima (Italija) – įmonės „Coin Du Roi“ vadovas pristatė pranešimą „A. Maslow 's pyramid and shortcomings of hyper – liberal performing arts financing system during pandemic“.

Prof. V. Gronsko konferencijoje savo atliktų tyrimų rezultatus ir naujausias mokslo tendencijas pristatė jaunieji mokslininkai (magistrantai, doktorantai ir kviestiniai svečiai). Vėliau buvo galima stebėti konferencijos dalyvių paruoštus pranešimus, suskirstytus į penkias sekcijas.

Geriausiais pranešimais buvo pripažinti: Pagrindiniai_pranešėjai.jpg
Sekcija A: Verslumo, inovacijų ir antreprenerystės plėtra – Aistė Kukytė (Vilniaus Universitetas, Lietuva) ,,A conceptual management model of virtual project team in international companies”.

Sekcija B: Apskaitos ir finansų problemų sprendimas ir šių sričių tobulinimo veiklos – Gintarė Leckė (Vytauto Didžiojo Universitetas, Lietuva) ,,Theoretical aspects of economic socialization as determinant of consumer behavior in innovative financial services”.

Sekcija C: Tvarios plėtros principai ir darnumo vertinimas – Edgars Vitols (Latvijos Universitetas, Latvija) ,,The Impact of Covid-19 on Debt Sustainability: case of Latvia”.

Sekcija D: Kultūros ir kūrybos industrijos ir inovacijos – Alina Spurganė (Vilniaus Universitetas, Lietuva) ,,Audience development and audience research in museums”.

Sekcija E: Informacinių komunikacinių technologijų taikymas priimant finansų, vadybos ir rinkodaros sprendimus – Paulius Danielius (Vilniaus Universitetas, Lietuva) ,,A Study Of Blockchain Based Solutions For Sustainable Distributed Electricity Trading Network”.

Konferencijos dalyviai galėjo paklausyti ir „Blocknet“ projekto partnerių paruoštų pranešimų.

Daugiau apie projektą:
Vilniaus universiteto Kauno fakulteto mokslininkai kartu su tarptautine mokslininkų komanda vykdo Europos Komisijos finansuojamą projektą „Internetiniai blokų grandinės technologijos mokymai Europos tarpdalykinių kompetencijų sklaidai“ (angl. „BlockChain Network Online Education for Interdisciplinary European Competence Transfer“ („BlockNet“).