VU KNF MobiLait2Spalio 28 d. Kauno fakultete viešėjo projekto „MoBiLait: mokymosi galimybių atvėrimas žmonėms, negalintiems skaityti įprasto spausdinto teksto, per Lietuvos bibliotekų tinklą“ partneriai iš Lietuvos aklųjų bibliotekos: Alisa Žarkova, Viktoras Kalnikas, Erika Buivydienė, Ugnė Žilytė ir Lina Gelažauskienė. Svečiai kartu su Kauno fakulteto studijų programos Audiovizualinis vertimas dėstytojomis prof. dr. Danguole Satkauskaite, doc dr. Laura Niedzviegiene, doc. dr. Jurgita Kerevičienė, asist. dr. Jurgita Astrauskiene  ir studentais (gyvai ir nuotoliniu būdu vykusioje paskaitoje) turėjo galimybę susipažinti su VU Kauno fakulteto bibliotekoje esančiais įrenginiais, padedančiais skaityti bei klausyti knygų, pritaikytų  regos negalią turintiems žmonėms.

Projekto MoBiLait partnerių pravesti mokymai – tai dar viena galimybė skleisti žinią, kad regos negalią turintys studentai galėtų pasiskolinti profesionalų įrenginį studijų laikotarpiui ir turėti galimybę kokybiškai studijuoti.

Kaip teigė fakultete apsilankiusi Lietuvos aklųjų bibliotekos atstovė Erika Buivydienė, „projektas MOBILAIT unikalus tiek savo auditorija, tiek veiklomis, tiek ir partnerių įvairove. Greta pagrindinio rezultato – 700 pavadinimų pritaikytų leidinių, skirtų studijoms ir savišvietai, kurie prieinami modernizuotoje virtualioje bibliotekoje ELVIS, džiaugiamės ir tuo, kad visi projekto partneriai turėjo galimybę didinti savo kompetencijas informacijos prieinamumo srityje. Taip pat buvo panaudotos partnerių stiprybės, pavyzdžiui, Vilniaus universiteto Kauno fakulteto patirtis rengiant garsinio vaizdavimo aprašus suteikė galimybė mūsų skaitytojams susipažinti su iliustracijų, grafikų ir kitos vaizdinės medžiagos turiniu.“

Kauno fakulteto studentai maloniai kviečiami pasinaudoti universiteto suteikiamomis galimybėmis.

Daugiau apie įvykdytą projektą galite skaityti čia: https://www.knf.vu.lt/aktualijos/2687-kauno-fakulteto-mokslininkai-dalyvauja-projekte-mobilait

VU KNF MobiLait 31 001

VU KNF MobiLait 33 001