Kotryna Laptevaite fintech bankera„Dirbdama finansinių technologijų įmonėje supratau, kad būtina įgyti žinių apie kriptovaliutas, blockchain technologiją ir FinTech specifiką. Kai pradėjau domėtis, kur galėčiau to išmokti, atradau VU Kauno fakultete vykdomą magistratūros studijų programą Finansų technologijos (FinTech), – sako magistrė, įmonėje „Bankera“ kokybės užtikrinimo vadove dirbanti Kotryna Laptevaitė.

Kokių įgūdžių įgijote studijų metu?

Studijų metu sužinojau, kaip panaudoti turimas technologines žinias inovatyvių Fintech sprendimų kūrimui, taikant blokų grandinės technologiją, didžiųjų duomenų analizę. Daug išmokau apie įvairius finansinius instrumentus ir kaip technologinės žinios gali būti panaudojamos e. rinkoje, kaip, taikant programavimo žinias, kurti rinkos prognozavimo modelius.

Ką patartumėte žmogui, svarstančiam apie šias studijas?

Naudojimasis skaitmeninėmis technologijomis yra tapęs kasdieniu reiškiniu. Todėl studijos būtų įdomios kiekvienam žmogui, neabejojančiam perspektyvia skaitmenizacijos ateitimi. Esu įsitikinusi, kad studijos pravers ir tiems, kuriems finansų sritis nėra nauja, tačiau trūksta daugiau žinių, pavyzdžiui, apie rizikas, rinkas, investicinius instrumentus, techninę analizę.

Kokiomis, jūsų nuomone, asmeninėmis savybėms pasižymi FinTech  srityje dirbantys asmenys?

Šioje srityje dirba labai įvairūs žmonės – nuo itin verslių ir komunikabilių pardavimo ekspertų iki užsisklendusių techninių genijų. Tačiau juos visus vienija drąsa rizikuoti bei domėjimasis inovacijomis ir technologiniais sprendimais.