1033x320 04 642x320 ldk vuĮdomiąsias istorijas apie Vilnių Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikotarpiu pasakojęs „Vilniaus istorijų“ projektas grįžta atsinaujinęs ir siūlo dar daugiau apie miestą sužinoti per virtualios realybės patirtį. Neatrastas senojo Vilniaus erdves pažinti ir virtualios realybės akinius pasimatuoti Vilniaus universitetas (VU) kviečia ypatingoje aplinkoje – Šv. Jonų bažnyčios varpinėje.

„Tokio projekto ėmėmės dėl dviejų priežasčių: norime iš anksto reaguoti į artėjantį Vilniaus miesto 700 metų jubiliejų, bet kartu tai mūsų nuoseklus darbas populiarinant istorijos mokslą. Prieš kelerius metus įgyvendinome projektą „Orbis Lituaniae“, kurio metu parengėme 800 internetinių pasakojimų apie LDK istoriją. Tada gimė idėja naujomis formomis pratęsti šiuos pasakojimus, supratome, kad istorikai turi dirbti su kūrybininkais, animatoriais. Norime pavyzdžiu įrodyti, kad kokybiškas mokslas ir patrauklus turinys – suderinami dalykai“, – sako VU rektorius prof. Rimvydas Petrauskas. 
Neseniai atsinaujinęs www.ldkistorija.lt portalas šiandien siūlo daug aktualaus turinio tiek mokslininkams, tiek istorijos mėgėjams. Apsilankius portale Vilnių ir jo istoriją įvairiais būdais ir formatais galima atrasti tyrinėjant specialiai Vilniaus miestui parengtus žemėlapius su GIS brėžiniais ar vartant suskaitmenintos Lietuvos Metrikos puslapius. Tačiau viena įdomiausių projekto siūlomų galimybių – pažinti miestą pasinėrus į virtualią realybę. Penkios unikalios istorijos daugiau sužinoti apie Vilniaus įkūrimo legendą, Vilniaus universitetą, Šv. apaštalų Petro ir Povilo bažnyčią, Žydų kvartalą ir miesto šventes leis išbandžiusiems virtualios realybės akinius.
Virtualios realybės punktas veikia VU architektūrinio ansamblio erdvėje, Šv. Jonų bažnyčios varpinėje. Dalyviams reikalinga išankstinė registracija
Portalas atnaujintas įgyvendinant projektą „Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės vartai“ (www.ldkistorija.lt). Projekto vykdytojas – Vilniaus universitetas. Projekto vykdytojai: UAB „Orbitis“ ir UAB „Okta“ kartu su partneriais. Projekto partneriai: Lietuvos istorijos institutas, Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Lietuvos nacionalinis muziejus ir kitos organizacijos.
 
Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku