skaitomiausi leidiniai 2021 kt Vilniaus universiteto (VU) leidykla šiemet jau ketvirtą kartą renka skaitomiausias leidyklos išleistas knygas ir mokslo periodikos žurnalus. Šiais metais apdovanojimus papildė nauja nominacija – „Skaitomiausia Vilniaus universiteto leidyklos knyga Vilniaus universiteto bibliotekoje“.

Šiais metais nominacijos ir apdovanojimai už knygas buvo teikti keturiose kategorijose: skaitomiausia monografija, skaitomiausia studijų knyga, skaitomiausia mokslo populiarinimo knyga ir skaitomiausia VU leidyklos knyga VU bibliotekoje.

Kiekvienos kategorijos nugalėtojai buvo paskelbti per pirmąjį VU Senato posėdį, kuris vyko rugsėjo 20 d. Autoriams buvo įteiktas apdovanojimą patvirtinantis dokumentas. Apdovanotas ir  Kauno fakulteto išskirtinio profesoriaus dr. Vladislav Fomin redaguojamas mokslo periodikos žurnalas „Information & Media“.

Skaitomiausios monografijos apdovanojimui nominuotos (eilės tvarka abėcėlinė):

1. Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės kelių evoliucija. Sausumos užvaldymas, 2021. Tomas Čelkis.
2. Martynas Jankus: tautos vienytojas ir lietuviškosios spaudos kūrėjas, 2021. Domas Kaunas.
3. Žmogus ir gyvūnas. Antropologinis skirtumas fenomenologinėje hermeneutinėje filosofijoje, 2021. Mintautas Gutauskas.
Skaitomiausia išrinkta prof. habil. dr. Domo Kauno monografija „Martynas Jankus: tautos vienytojas ir lietuviškosios spaudos kūrėjas“.

Skaitomiausios studijų knygos apdovanojimui nominuotos:

1. Civilinio proceso teisė. Bendroji dalis, I knyga, 2020. Valentinas Mikelėnas, Vytautas Nekrošius, Egidija Tamošiūnienė, Vigita Vėbraitė, Artūras Driukas, Rimantas Simaitis, Egidijus Laužikas, Aurimas Brazdeikis, Sigitas Barakauskas.
2. Galvos smegenų insulto diagnostikos, gydymo ir profilaktikos, 2021. Dalius Jatužis, Daiva Rastenytė, Aleksandras Vilionskis, Vaidas Matijošaitis, Kristina Ryliškienė.
3. Kūdikių motorinė raida ir judėjimo įgūdžių lavinimas. Lina Budrienė, Vaiva Strukčinskaitė, 2020.
Skaitomiausia išrinkta lekt. Linos Budrienės ir Vaivos Strukčinskaitės studijų knyga „Kūdikių motorinė raida ir judėjimo įgūdžių lavinimas“.

Skaitomiausio mokslo populiarinimo leidinio apdovanojimui nominuoti:
1. Aš ir mano diabetas. Patarimai sergantiesiems, 2021. Jūratė Pečeliūnienė, Marius Anglickis, Vida Augustinienė, Violeta Bičkauskienė, Miglė Francaitė-Daugėlienė, Diana Jonikienė, Eglė Kabašinskaitė, Anastasija Kamarauskaitė, Vytautas Kasiulevičius, Aušra Krivolap, Liudvikas Lazauskas, Antanas Norkus, Rytas Ostrauskas, Gitana Ramonienė, Jūratė Raudytė, Neringa Sadauskaitė.
2. Lietuvių skalikai, 2021. Marius Smetona, Mantas Milinavičius, Anželika Smetonienė.
3. Propagandos apsupty, 2021. Viktor Denisenko.
Skaitomiausia išrinkta autorių kolektyvo mokslo populiarinimo knyga „Aš ir mano diabetas. Patarimai sergantiesiems“.

Skaitomiausio mokslo periodikos žurnalo apdovanojimui nominuoti:
1. Ekonomika. V redaktorius Algirdas Miškinis.
2. Information & Media. Vyr. redaktorius Vladislav Fomin.
3. Organizations and Markets in Emerging Economies. Vyr. redaktorius Sigitas Urbonavicius.
Skaitomiausiu išrinktas prof. dr. Vladislav Fomin redaguojamos mokslo periodikos žurnalas „Information & Media“.

Skaitomiausios leidyklos knygos VU bibliotekoje apdovanojimui nominuoti:
1. Analitinės istorinės regionistikos paradigmos, 2019. Nerijus Babinskas.
2. Lietuvos baudžiamoji teisė. Bendroji dalis, I knyga, 2019. Gintaras Švedas, Armanas Abramavičius, Jonas Prapiestis, Egidijus Bieliūnas.
3. Vadovas po senąją Vilniaus universiteto astronomijos observatoriją, 2021. Libertas Klimka.
Skaitomiausia leidyklos knyga VU bibliotekoje išrinkta doc. dr. Nerijaus Babinsko studija „Analitinės istorinės regionistikos paradigmos“.

Apdovanojimų tikslas – didinti VU ir VU leidyklos autorių žinomumą, skatinti mokslo, mokomųjų ir mokslo populiarinamųjų leidinių leidybą ir sklaidą. Apdovanojimai teikiami kiekvienais metais už praėjusių kalendorinių metų knygų pardavimų rezultatus, skaičiuojamos tik per paskutinius trejus metus išleistos knygos. VU leidyklos skaitomiausios knygos VU bibliotekoje nustatomos apskaičiuojant išdavimo dažnumą vienam turimam knygos egzemplioriui.

Žurnalų skaitomumas įvertinamas keturiais rodikliais: visų žurnalo straipsnių atsisiuntimų per 2021 metus skaičius, atsisiuntimų skaičius vienam straipsniui, visų žurnalo straipsnių citatų skaičius už paskutinius 5 metus pagal Dimensions skaičiavimus, citatų skaičius tenkantis vienam žurnalo straipsniui pagal Dimensions. Plačiau apie apdovanojimų taisykles leidyklos svetainėje.