2023.03.27 Ilona Veitaitė gina disertacijąKauno fakulteto bendruomenė nuoširdžiai sveikina Iloną Veitaitę kovo 23 d. apgynus technologijos mokslų srities informatikos inžinerijos mokslo krypties disertaciją tema „Organizacijos žiniomis pagrįstas UML dinaminių modelių generavimo metodas“.

Apie disertaciją

Disertacija buvo rengiama 2011– 2015 metais studijuojant doktorantūroje Vilniaus universitete ir ginama eksternu.

Mokslinis konsultantas – prof. dr. Audrius Lopata (Vilniaus universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – T 007).

Disertacijos gynimo tarybą sudarė: prof. habil. dr. Gintautas Dzemyda – tarybos pirmininkas (Vilniaus universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – T 007), prof. dr. Vitalij Denisov (Klaipėdos universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – T 007), doc. dr. Nikolaj Goranin (Vilniaus Gedimino technikos universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – T 007), prof. habil. dr. Rimvydas Simutis (Kauno technologijos universitetas, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – T 007), prof. habil. dr. Marcin Woźniak (Silezijos technikos universitetas, Lenkija, technologijos mokslai, informatikos inžinerija – T 007).

Su disertacija galima susipažinti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje adresu: https:// www.vu.lt/lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Anotacija

Organizacijos žiniomis pagrįstas UML dinaminių modelių generavimo metodas

Tradiciniai IS inžinerijos etapai – nuo naudotojo reikalavimų specifikavimo iki projekto kūrimo – yra empiriškai pagrįsti, o tradicinės CASE priemonės įgyvendina empirinį UML grįstą IS projektų kūrimo procesą. Vadinasi, IS projekto kūrimas daugiausia grindžiamas analitikų žiniomis ir patirtimi. Vienas iš daugelio kompiuterizuotų IS inžinerijos metodų trūkumų yra tas, kad IS projektavimo modeliai sukuriami tik iš dalies, nes projektavimo etape projektuotojas formuoja projektavimo modelius, remdamasis asmenine ar analitiko patirtimi, užuot taikęs žinių, kurios saugomos veiklos modelyje, generavimo principus. Šias problemas galima išspręsti integruojant veiklos modelį, kaip pagrindinę dalykinių žinių saugyklą, į IS projektavimo procesą. Pagrindinis šio darbo rezultatas – organizacijos žiniomis grįstas UML dinaminių modelių generavimo iš veiklos modelio metodas. Žiniomis grįstas generavimo metodas sujungia pagrindinius žiniomis grindžiamų metodų, ISO standartų, MOF ir MDA architektūrų principus. Šis metodas suteikia galimybę kurti pažangias programinės įrangos kūrimo technikas. Atliekant tyrimą buvo išanalizuotas esamas veiklos metamodelis (EMM) ir panaudotas įvairių dalykinių sričių UML dinaminiams modeliams generuoti. Siekiant įgyvendinti UML dinaminių modelių generavimą iš veiklos modelio, buvo sukurti naujų modelių transformacijos algoritmai.