ilona micPrasidėjus priėmimui į magistrantūros studijas, Vilniaus universitete (VU) tęsiama Mentorystės programa, skirta būsimiems magistrantams. Dėstytojai mentoriai stojantiesiems ir studentams padės pasirinkti profesinius siekius ir vertybes atitinkančias antrosios pakopos studijas, susiplanuoti ilgalaikius akademinius tikslus ir suprasti studijų programos logiką ir tikslą. Šią iniciatyvą pirmasis pradėjo įgyvendinti VU Kauno fakultetas. 

Pasak VU Kauno fakulteto Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto docentės Ilonos Mickienės, ją tapti mentore paskatino galimybė perteikti sukauptas žinias: „Smagu, jeigu atsiranda nors vienas jaunas žmogus, norintis sužinoti daugiau, pasirengęs tobulėti, kuriam galiu perteikti savo žinias ir parodyti kelią.“ Doc. I. Mickienė drąsina stojančiuosius kreiptis į mentorius: „Jeigu studentui kyla abejonių, ar verta tęsti studijas, kokią studijų programą galėtų pasirinkti – drąsiai gali kreiptis. Atsakymų į visus kilusius klausimus bandysime ieškoti kartu.“

Kodėl pasirinkote mentorystę?

VU Kauno fakulteto dėstytoją prof. Loretą Huber tapti mentore paskatino praeityje sutikti dėstytojai, pagelbėję suvokti mokslo svarbą. „Didžiuojuosi ir esu dėkinga už tai, kad savo kelyje sutikau puikius dėstytojus, kurie savais darbais padėjo suvokti mokslo svarbą ir akademinėje kelionėje lydėjo ne tiesiausiu, o pačiu įdomiausiu keliu. Šiandien aš džiaugiuosi galimybe konsultuoti studentus. Mano tikslas – tęsti dar mano dėstytojų pradėtą darbą: auginti drąsų, visą gyvenimą besimokantį žmogų, savo srities specialistą.“ 

„Vos pasirodžius kvietimui dalyvauti mentorystės programoje nė akimirkai nesuabejojau, kad turiu joje dalyvauti. Pagrindinė priežastis, lėmusi mano apsisprendimą, buvo ta, kad aiškiai matau skirtingų kartų atstovų bendradarbiavimo trūkumą visose veiklose, ypač akademinėje bendruomenėje. Studentas dažnai jaučiasi nesuprastas ir pasimetęs vien todėl, kad neranda palaikymo tarp vyresnės kartos dėstytojų, ypač profesorių. Dalyvaudama mentorystės veikloje noriu parodyti, kad profesorius yra tas pats studentas, tik turintis šiek tiek daugiau patirties, kuria noriai dalinasi“, – sako Kauno fakulteto dėstytoja, mentorė prof. Asta Mikalauskienė.

Kodėl būsimieji magistrantai turėtų dalyvauti mentorystės programoje?

Loreta-Huber_copy.jpgAnot prof. L. Huber, mentorystė naudinga tiek dėstytojui, tiek studentui: „Pokalbio metu pateikiu daug gyvenimiškų pavyzdžių apie mokslo galią. Džiaugiuosi, kad mano paskatintas ne vienas studentas rinkosi ne tik magistrantūros, bet ir doktorantūros studijas. Mentorystės programa yra naudinga tiek mentoriui, tiek studentui, mat tokiu būdu užsimezga abipusis ryšys. Tiek mentorius, tiek studentas atranda abipusę naudą, sąmoningą abipusį tobulėjimą.“

 

 

 

Mentorė prof. A. Mikalauskienė siekia padrąsinti studentus keliauti akademiniu keliu: „Būsimieji magistrantai laukiami šioje programoje kaip kolegos būsimieji mokslininkai, pasiryžę toliau keliauti akademiniu keliu. Todėl jiems reikalingas padrąsinimas ir palaikymas, parodymas, kad mokslininko kelias yra įdomus ir spalvingas, o ne sausas ir nuobodus. Manau, kad geriausia tai padaryti savo pavyzdžiu. Tačiau ne visi magistrantai planuoja tęsti mokslus trečioje pakopoje, todėl reikia parodyti visas magistrantūros studijų galimybes.“ Mikalauskiene_Asta_1_copy.jpg 

VU mentorystės programos dalyviai su mentoriais gali susisiekti naudodamiesi mentorystės platforma. Dalyviams yra suteikiama galimybė pasirinkti patogią bendravimo formą – gyvus susitikimus, el. paštą, „Microsoft Teams“, skambučius ar kt. VU dėstytojus mentorius galite rasti mentorystės platformoje.

Daugiau informacijos apie VU mentorystę rasite čia, o atsakymus į kilusius klausimus gauti galima parašius el. paštu arba paskambinus tel. (8 5) 236 6010.

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku