uosinta dainu svente youtube2 uosinta1Pernai 45 m. veiklos jubiliejų atšventusį VU Kauno fakulteto folkloro ansamblį „Uosinta“ Lietuvos nacionalinis kultūros centras už aktyvią meninę veiklą, naujas programas, liaudiškų vakaronių ir edukacijų rengimą ir kitas tautinį meną puoselėjančias veiklas 2024 metais įvertino kaip vieną geriausių Lietuvos mėgėjų meno kolektyvų.

Apdovanojimus gaus 13 laureatų – labiausiai nusipelnę Lietuvos chorai, teatrai, šokių kolektyvai, folkloro ansambliai, liaudies muzikos ir pučiamųjų instrumentų orkestrai.

VU KnF folkloro ansamblis „Uosinta“ ir vadovė Auksuolė Janina Šuliokienė buvo pripažinti nominacijoje „Geriausias miesto folkloro ansamblis arba grupė ir vadovas“.

„Aukso paukštės" apdovanojimai – tai kolektyvų kūrybiškumo, meninių laimėjimų, įvairiapusių veiklų įvertinimas ir padėka už ilgametį darbą. Kartu tai – įrodymas, kad mėgėjų menas Lietuvoje yra gyvas, dinamiškas ir reikšmingas, nes kiekvienas laureatas savo veikla prisideda prie kultūrinės tapatybės stiprinimo ir meno sklaidos tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų“, – sakė nominacijų steigėjo Lietuvos nacionalinio kultūros centro direktoriaus pavaduotoja Inga Kriščiūnienė.

Ansamblio misija – lietuviškos tradicijos puoselėjimas

Folkloro ansamblis „Uosinta“ įkurtas 1979 m. Vilniaus universiteto Kauno fakultete profesoriaus hab. dr. Alvydo Butkaus iniciatyva. Ansamblyje dalyvauja 20 įvairių specialybių studentų, absolventų ir dėstytojų. Įvairiais laikotarpiais ansambliui vadovavo: Nijolė Grivačiauskienė, Birutė Viršilaitė, Birutė Nemčinskienė, Virgilijus Meškinis. Paskutiniuosius tris dešimtmečius „Uosintai“ vadovauja Auksuolė Janina Šuliokienė.

„Savo tradicijų unikalumą ir nepaprastą susidomėjimą jomis studentai ypač jaučia koncertuodami užsienyje, kur labai matyti kultūriniai skirtumai. Begalinis pasididžiavimas savo kultūra sukyla matant užsieniečių reakciją į mūsų šokius, dainas, o ypač į sutartines. Jie nuščiuvę klausosi niekur negirdėto ir unikalaus sutartinių skambesio, po koncerto susidomėję klausinėja apie šias unikalias giesmes ir mūsų kultūrą. Užsieniečių pagarba mūsų kultūrai taip stipriai pakeičia ansambliečių požiūrį, kad jie grįžta pakėlę galvas, didžiuodamiesi ir labai vertindami savo tradicijas, kultūrą ir tautinį kostiumą“, – pasakoja Auksuolė Šuliokienė.

Kaip sako patys ansambliečiai, pasigavusieji „liaudišką virusą“ labai greitai užkrečia juo ir kitus. Ansamblis užaugino ne vieną studentų kartą, kai kurie iš jų tapo žymiais mokslininkais ar verslininkais, o „Uosinta“ iki šiol sėkmingai augina ir puoselėja tautiškumo daigus ne tik ansamblio narių, bet ir savo žiūrovų bei klausytojų širdyse. Per 45-erius gyvavimo metus VU KNF folkloro ansamblis „Uosinta“ garsino Lietuvą ir universitetą daugybėje tarptautinių bei šalies festivalių, dalyvavo Dainų Šventėse, tradicine muzika, dainomis ir šokiais sužavėjo ne vieną tautietį ir užsienietį.

Ansamblio repertuarą sudaro studentų surinktos dainos ir šokiai iš tautosakos ekspedicijų Varėnos r., Pelesos (Baltarusija), Pasvalio r., Biržų r. ir Plungės rajono bei kūriniai iš tautosakos archyvo. Tautosakos rinkimas, bendravimas su kaimo senoliais, gyvosios tradicijos pajautimas ir užrašytų dainų skleidimas suteikė ansambliečiams gilų tautos tradicijų supratimą ir įkvėpė jas branginti.

Pastaraisiais metais ansambliečiai gilinosi į vestuvių tradicijas, mokėsi vestuvinių bei jaunimo meilės dainų, todėl iš šiam koncertui paruošė „Sužadėtuvių“ programą apie senąsias piršlybų tradicijas. Šią programą pamatė ir emocingai palydėjo 2024 metais šimtmetį minėjusios Lietuvos dainų šventės žiūrovai. Jos klausytis buvo pakviesti ir iškilmingo renginio svečiai.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku