Antanas Usas 2025 webVilniaus universiteto mokslo skatinimo fondas konkurse „Jaunųjų mokslininkų ir tyrėjų mokslinėms idėjoms 2024–2025 m. finansuoti“ skyrė lėšų Kauno fakulteto mokslinių idėjų projektui „Sporto organizacijos tarptautinė plėtra per inovacijas: skaitmenizacijos ir esporto atvejis pasauliniame futbolo kontekste“. Šiame projekte dirbs mokslininkai dr. Edgaras Abromavičius (VU Verslo mokykla), doktorantas Paulius Danielius (VU Kauno fakultetas), o jam vadovaus dr. Antanas Ūsas (VU Kauno fakultetas).

„Ketiname nuodugniai išanalizuoti, kaip JAV sėkmingai veikiančioje Aukščiausioje futbolo lygoje (angl. Major League Soccer) yra integruojamos skaitmenizacijos ir esporto strategijos, ir įvertinti, ar tokias strategijas galima adaptuoti Baltijos šalių futbolo federacijoms. Tai labai dinamiška, inovatyvi ir perspektyvi sritis, tad norime suprasti, kaip šie sprendimai veikia, kokią naudą kuria organizacijoms bei vartotojams“, – pasakoja projekto vadovas dr. Antanas Ūsas, VU Kauno fakultete dėstantis elektroninį verslą ir skaitmeninę ekonomiką.

Projektu siekiama užpildyti reikšmingą spragą, susijusią su skaitmenizacijos ir esporto integracijos į futbolo federacijų veiklą tyrimais, ypač lyginant pažangiosios JAV Aukščiausios futbolo lygos patirtį su Baltijos šalių kontekstu.

„Futbolo organizacijos vis aktyviau ieško inovatyvių būdų pritraukti auditoriją ir didinti pajamas, todėl skaitmeninės technologijos ir esportas tampa vis svarbesne jų strategijų dalimi. Mūsų projektas išsiskiria tuo, kad į šią temą žvelgiame kompleksiškai – tiriame ne tik tai, kaip organizacijos diegia inovacijas, bet ir kaip į jas reaguoja vartotojai. Tai leidžia mums ne tik konceptualiai įvertinti skaitmenizacijos ir esporto potencialą futbole, bet ir pasiūlyti realias, praktiškai įgyvendinamas rekomendacijas, kurios galėtų būti aktualios Europos, ypač Baltijos šalių futbolo organizacijoms“, – aiškina dr. Antanas Ūsas.

Tikimasi, kad projekto metu atliktas tyrimas bei sukurta skaitmenizacijos ir esporto vystymo modelio koncepcija atvers plačias galimybes tolimesniam temos plėtojimui tiek akademinėje, tiek praktinėje plotmėje. Svariausia – siekiama, kad projekto rezultatai būtų ne tik publikuojami moksliniuose žurnaluose, bet ir pritaikomi realiose futbolo organizacijų strategijose, prisidedant prie jų inovacijų ekosistemos kūrimo.

Projekto biudžetas: 17 989,72 Eur
Projekto trukmė: 2025-05-05–2026-12-20.
Projekto numeris: MSF-JM-13/2025

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku