Vilniaus universiteto (VU) Kauno fakulteto bakalauro studijų programos Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga absolventas Raigardas Tautkus nusprendė tęsti mokslus savo Alma mater. Jis pasirinko informatikos mokslų magistrantūros studijų programą Finansų technologijos (FinTech), siekdamas įgyti ne tik platesnį supratimą apie informatikos sritį, bet ir specializuotis perspektyvioje nišoje.
Nors vaikinas yra įgijęs ne vieną kompetencijas patvirtinantį sertifikatą ir sėkmingai kyla karjeros laiptais, neabejoja, kad aukštojo mokslo diplomas vis dar yra svarbiausias jo turimas dokumentas. Tačiau, anot R. Tautkaus, norint įsitvirtinti IT srityje, vien studijų nepakanka – būtina nuolat tobulintis savarankiškai. Toks derinys, pasak jo, atveria daug galimybių darbo rinkoje.
„Sėkmingai įveiktos bakalauro studijos IT srityje pirmiausia rodo, kad turiu sistemingas, pagrindines žinias ir reikalingus bazinius gebėjimus. Be to, įrodo, kad suprantu teoriją ir gebu ją taikyti praktiškai, o visų svarbiausia – kad baigiau nuoseklias, tris su puse metų trunkančias studijas“, – sako R. Tautkus.
Baigdamas mokyklą, jis jau žinojo, kad rinksis studijas IT srityje, tačiau būtent VU Kauno fakulteto bakalauro studijų programa Informacijos sistemos ir kibernetinė sauga atliepė jo kilnią svajonę ne tik kurti ir suprasti, kaip veikia informacinės sistemos, bet ir gebėti apsaugoti jas nuo „piktadarių“ bei savo paties klaidų. Pasak R. Tautkaus, ši studijų programa – puikus derinys, apjungiantis programinės įrangos kūrimą, kompiuterių mokslą, saugumą ir verslo procesų supratimą.
„Darbe labiausiai pravertė studijose įgytos plačios informatikos mokslo žinios. Svarbus buvo ir komandinis darbas, kurio išmokau dirbdamas bendruose projektuose. Taip pat verta paminėta ir tai, kad studijos išvystė gebėjimą laikytis terminų ir atlikti darbus ypač kruopščiai, kai siekiu aukščiausio įvertinimo“, – pasakoja studentas.
Pirmąją praktiką kaip universalus (angl. full-stack) programinės įrangos inžinierius (Java ir React) R. Tautkus atliko dar antrais studijų metais, įmonėje „Cognizant“. Ją baigęs, netrukus įsidarbino įmonėje „GOD.dev“ (dabar vadinasi – „Hyand“) kaip jaunesnysis Java programuotojas. Kaip sako pats, iš pradžių – mažais žingsniais, o dabar jau – sprintas. Šiuo metu jis dirba programinės įrangos inžinieriumi tarptautinėje įmonėje „Johnson Matthey“, lyderiaujančioje tvariųjų technologijų srityje.
„Esu labai ambicingas, tad vienas reikšmingiausių aspektų renkantis darbą man – karjeros augimo galimybės ir projekto aktualumas. Man svarbu, kad projektas, kuriame dirbu, skatintų nuolat išeiti iš komforto zonos ir neleistų stovėti vietoje, nes siekiu kuo daugiau išmokti, tobulėti ir tapti vis geresniu specialistu savo srityje“, – neslepia savo požiūrio R. Tautkus.
Vaikinas sako dar mokykloje supratęs, kad jį domina ne tik IT, bet ir ekonomikos bei finansų sritis, todėl pasirinkimas po bakalauro studijų buvo gerai apgalvotas. Kadangi jis jau kurį laiką dirba programinės įrangos kūrėju, magistrantūros studijose norės įgyti ne tik platesnį supratimą apie informatikos sritį, bet ir specializuotis nišoje. „FinTech“ – dar gana nauja, bet sparčiai auganti sritis, kurioje netrūksta inovacijų, yra labai daug potencialo ir (kol kas) trūksta specialistų. Jis neabejoja, kad ši studijų programa puikiai tinka tokiems, kaip jis – norintiems išsiskirti vis labiau konkurencingoje rinkoje.
Kaip pasakoja R. Tautkus, iš bakalauro studijų Kauno fakultete labiausiai įsiminė prof. dr. Vytauto Evaldo Rudžionio ir partn. prof. dr. Dariaus Dilijono dėstomi dalykai. Pastarasis buvo R. Tautkaus kursinio, o vėliau ir bakalauro baigiamojo darbo vadovas: padėjo nuo idėjos aptarimo iki kruopštaus bakalauro projekto suplanavimo ir įgyvendinimo, kuris, beje, buvo įvertintas aukščiausiu balu – 10. Tokiais balais jis vertintų ir prof. dr. V. Rudžionio paskaitas, jei reikėtų. Įspūdį paliko tiek studijų medžiagos pateikimu nuo pat programavimo įvado iki OSINT technologijų. Visgi studentui labiausiai įsiminė Dirbtinio intelekto pagrindai (dėst. prof. dr. Vytautas Rudžionis) dėl pateiktų realių pavyzdžių, naujausių mokslinių tyrimų medžiagos.
Sėkmingai derindamas darbą ir studijas R. Tautkus sugebėjo rasti laiko ir VU Studentų atstovybės veiklai. Visą studijų laiką aktyviai dalyvavo atstovaujant studentus, buvo užsienio studentų reikalų koordinatorius tuometinės VU Studentų atstovybės Kauno fakultete pirmininkės Lijanos Savickienės komandoje.
„VU Studentų atstovybė stipriai tobulino mano problemų sprendimo įgūdžius, organizacinius gebėjimus, suvokimą apie efektyvų komandinį darbą ir bendravimą. Džiaugiuosi galėdamas pasakyti, kad tai, ką išmokau, naudoju iki šiol ir kasdieniame gyvenime, ypač darbe“, – prisimena R. Tautkus su šypsena ir būsimiems studentams rekomenduoja nepraleisti tokios progos.