Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos institutas tęsia prof. Vlado K. Gronsko seminarus, skirtus darnaus valstybės vystymosi mišrios ekonomikos sąlygomis analizei.
Keturiasdešimt devintasis seminaras įvyks 2025 m. gegužės 16 d. 14:00 val. III auditorijoje (ir per MS Teams platformą). Jo tema: „Vaikų ir paauglių naudojimasis internetu ir paauglių įtaka tėvų pirkiniams“.
Seminaro metu pranešimą pristatys profesorė Vilmantė Pakalniškienė, psichologijos mokslininkė, šiuo metu dirbanti Vilniaus universiteto Organizacijos vystymo ir bendruomenės reikalų prorektore.
Prof. V. Pakalniškienė 2000 m. VU įgijo klinikinės psichologijos specialybę ir po studijų dirbo sveikatos įstaigose. Vėliau mokslus tęsė Örebro universitete Švedijoje, kur 2008 m. įgijo daktaro laipsnį.
Prof. V. Pakalniškienė VU dirba nuo 2008 m., profesorė – nuo 2022 m. 2018-2022 m. dirbo Filosofijos fakultete veikiančio Psichologijos instituto direktore, buvo Filosofijos fakulteto tarybos pirmininkė. Ji dėsto psichologijos bakalauro, magistrantūros ir doktorantūros programų studentams, vadovauja moksliniams projektams.
Prof. V. Pakalniškienės mokslinių tyrinėjimų sritys: tėvų ir paauglių santykiai, vaikų ir paauglių draugystė už šeimos ribų, socialiniai tinklai, interneto naudojimas vaikų, paauglių bei vyresnio amžiaus žmonių tarpe.
Šiame seminare bus aptartos vaikų ir paauglių naudojimasis internetu problemos, o taip pat paauglių įtaka šeimos pirkiniams.
Vaikų ir paauglių naudojimasis internetu yra neatsiejama gyvenimo dalis, turinti tiek privalumų, tiek ir iššūkių. Neribotos naudojimo internetu galimybės mums visiems suteikia prieigą prie įvairios informacijos, tad gaunama informacija gali lemti vaikų ar paauglių elgesį, o tuo pačių vienaip ar kitaip sietis su tėvų elgesiu šeimoje. Vaikų poveikis tėvams yra skirtingas, kai perkamos inovatyvios ir tradicinės (įprastos) prekės. Seminaro metu bus analizuojama, kaip paauglių įtaka tėvų sprendimui pirkti inovatyvias prekes skiriasi atsižvelgiant į skirtingas prekes, vaiko ar tėvų charakteristikas. Bus kalbama apie tris skirtingas paauglio elgsenas, susijusias su jo įsitraukimu į pirkimo sprendimo procesą: paauglio dalyvavimą sprendimo pirkti procese, paauglio daromą įtaką tėvų sprendimui ir paauglio savarankiškumą perkant prekę.
Organizatorių vardu:
Prof. habil. dr. Remigijus Čiegis