„ Meno prieinamumas regione  negalią turintiesiems“

Projekto Nr. Projekto Nr. 09.3.3-LMT-K-712-24-0082ES2020

Projekto pavadinimas: „Meno prieinamumas regione  negalią turintiesiems“

Projekto vykdymo laikotarpis: nuo 2021-07-05 iki 2021-08-31.

Vasaros praktikos studentė: Rugilė Navickaitė

Projekto praktikos vadovas: Asist. Dr. Ingrida Griesienė

Santrauka: Projekto tikslas – ištirti kultūros prieinamumą regione negalią turintiesiems. Projekto veikla ir eiga: projekto veikla suskirstyta į penkis darbo plano eigos etapus, kurie apims, mokslinės literatūros analizę ir empirinį tyrimą. Praktikos metu bus išanalizuota, susisteminta mokslinė literatūra. Tyrimui bus taikomas kokybinis, pusiau struktūruotas interviu metodas. Parengta detali kokybinio tyrimo metodologija, sudaryti unikalūs klausimynai pagal kategorijų ir subkategorijų principą. Atlikti ne mažiau 20 interviu su Marijampolės kultūros įstaigų darbuotojais taip pat atlikti ne mažiau 4 interviu su ekspertais ir įvairias negalias (regos, klausos, intelekto/psichikos ir fizinę negalią) turinčiaisiais.

Siekiamas rezultatas: Surinkta tyrimo medžiaga transkribuota, atlikta sisteminė, lyginamoji, kategorizacinė analizė. Gauti tyrimo duomenys ir analitinė medžiaga bus pagrindas parengti mokslinį pranešimą. Gauti tyrimo rezultatai leis suformuluoti išvadas, kurių pagrindu bus teikiamos rekomendacijos, siekiant akcentuoti kultūros prieinamumo svarbą regione negalią turintiesiems. Taip pabrėžiant kultūros svarbą nagrinėjamo segmento ribose tiek regioniniu, tiek individualiu (negalią turinčių asmenų) lygmenimis.

Projektas finansuojamas pagal Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 9 prioriteto „Visuomenės švietimas ir žmogiškųjų išteklių potencialo didinimas“ priemonės Nr. 09.3.3-LMT-K-712 veiklą „Mokslininkų, kitų tyrėjų, studentų mokslinės kompetencijos ugdymas per praktinę mokslinę veiklą“.