VU-statutas-1Gegužės 6 d., Seimas patvirtino naująją Vilniaus universiteto statuto redakciją, sudarydamas sąlygas suformuoti VU valdymo organus pagal Lietuvos Respublikos mokslo ir studijų įstatyme nustatytus reikalavimus.

Vilniaus universiteto statutas Lietuvos Respublikos Seimui įteiktas šių metų sausio 11 d. 2012 m. gruodžio 18 d. VU Senatas pritarė šiai Vilniaus universiteto statuto redakcijai, o kartu ir 1990 m. birželio 12 d. Vilniaus universiteto statuto patvirtinimo įstatymo redakcijos projektui.

VU statuto patvirtinimas įstatymu liudija Lietuvos Respublikos Seimo ir Vyriausybės įsipareigojimą stiprinti aukštųjų mokyklų autonomiją – svarbiausią aukštosios mokyklos veiklos garantiją, taip pat nuoseklią politiką pripažįstant istorinį Vilniaus universiteto įsteigimo faktą ir jo veiklos tęstinumą.