Kokią studijų kryptį pasirinkti? Ką studijuoti, kad būtų ne tik įdomu, bet ir vertinga? Ką dar galima veikti universitete? Panašių klausimų kyla ne vienam abiturientui. „Mano kelias lietuvių filologijos ir reklamos link buvo ganėtinai vingiuotas, tačiau šiandien su džiaugsmu galiu sakyti, kad šio kelio nekeisčiau į jokį kitą“, – įsitikinusi bakalauro studijų programos Lietuvių filologija ir reklama studentė Lijana Savickienė.

Kas paskatino rinktis Lietuvių filologijos ir reklamos studijų programą? Ar nekilo dvejonių dėl studijų krypties?Lijana_senamiestis.jpg

Mokykloje visada žavėjausi lietuvių kalba ir literatūra. Nuo pat pirmos klasės dalyvaudavau tiek skaitovų, tiek poezijos konkursuose ir visur, kur tik galėdavau viešai kalbėti. Pamenu, kai vyresnėse klasėse lietuvių kalbos mokytoja skatino rinktis humanitarinės krypties studijas, tačiau tuo metu buvau pasiklydusi tarp filologijos ir gamtos mokslų sričių. Visgi, po baigiamųjų egzaminų pasirinkau sveikatos mokslus. Studijuodama pajaučiau kūrybos, literatūros stygių, todėl nusprendžiau dar kartą peržvelgti studijų programas ir apsvarstyti antrąsias studijas. Taip dar kartą atradau Kauno fakultetą ir jau seniau svarstytą Lietuvių filologijos ir reklamos studijų programą.

Kuo ši studijų programa išskirtinė?

Studijų programos visapusiškumu. Tai mokslas, kuriame sklandžiai apsijungia klasika ir modernizmas. Juk tekstas, žodžio stiprybė yra visai kaip klasikinė muzika – turi amžiną galią, o apjungus ją su šių dienų modernumu – reklama ir jos augančiomis perspektyvomis – gaunasi nenugalimas derinys. Mane tai labai žavi.

Kokiomis savybėmis pasižymi šios programos studentai?

Iš tiesų, Lietuvių filologija ir reklama apjungia įvairius studentus. Vienus čia mokytis patraukė filologinė dalis, kitus – sužavėjo reklama, bet galiu drąsiai sakyti, kad visi iki šiol sutikti studentai pasižymi tomis pačiomis savybėmis, t. y. jie imlūs, kūrybiški, ypač motyvuoti ir, žinoma, visapusiški.

Baigėsi pirmieji studijų metai. Ar požiūris į studijas keitėsi? Ką naujo atradai?

Įstojus į šią studijų programą turėjau didelių vilčių, bet jos buvo vienareikšmiškai pranoktos jau pirmaisiais mėnesiais. Prasidėjus paskaitoms, seminarams pastebėjau, kiek dėstytojams svarbus studentų susidomėjimas ir aktyvus įsitraukimas – nuolat buvome skatinami konsultuotis, diskutuoti, reikšti savo nuomonę ir efektyviai mokytis. Labai greit įsidėmėjau, kad klydimas, kartojimas ir tobulėjimas yra tolygios mokymosi dedamosios.

Per studijų metus sukūrei studentams skirtą žurnalą „Visažinis“, tapai VU SA KnF pirmininke. Rodos, universitete suteikiamos galimybes įgyvendinti savo idėjas.

Kartais susimąstau, kokie reikšmingi ir neeiliniai buvo šie metai. Pamenu, kai stodama peržvelgiau visas papildomų veiklų galimybes Fakultete ir nustebau, kad turėdami tiek filologų, studentai neorganizuoja kokio nors leidinio. Kartu dingtelėjo ir kita mintis, kad įstojusi galėčiau įkurti laikraštį. Taigi, šios minties pagauta, jau rugsėjo gale turėjau konkrečią idėją – įkurti nebe laikraštį, o žurnalą, kuriame vietą po saule ras kiekvienos studijų krypties studentas. Visur norėjosi įvairiapusiškumo, o čia jo turime daug, todėl reikėjo ir pavadinimo, kuris atitiktų Kauno fakulteto studentą. Taip gimė „Visažinis“ – žurnalas, kuris ir apibūdina mūsų studentų imlumą, drąsą, didelius tikslus ir siekį pažinti.

Tavo istorija rodo, kad, nors kelias ir vingiuotas, tačiau dabar esi ten, kur ir norėjai. Ką patartum abiturientui, stovinčiam pasirinkimų kryžkelėje?

Pirma patarčiau atsižvelgti į tai, kas ne tik sekasi, bet ir patinka. Manau, kad kiekvienas galime savyje atrasti intuiciją, kuri rodo, kuria kryptimi turėtume sukti, tačiau ne kiekvienas jaunas žmogus renkasi tą vidinį vedlį. Dažnai pasirinkimo atspirties tašku tampa baimė išeiti iš komforto zonos ir požiūris, kad ne visos studijų programos yra perspektyvios. Toks mąstymas yra klaidingas. Perspektyvumas gimsta tada, kai darai tą, kam jauti aistrą, nes tik tokio požiūrio nešinas gali užsitikrinti, kad studijuosi / dirbsi neskaičiuodamas valandų, turėsi konkrečių tikslų ir užsispyrimo bei energijos jiems įgyvendinti. Taigi, patarčiau nusipurtyti visus įsitikinimus ir rinktis tą studijų programą, kuri prikelia sielą (šypsosi).