Pradžia: 2023-11-24 12:00
Pabaiga: 2023-11-24 13:30

2023.11.24 Zenono Norkaus seminarasVilniaus universiteto Kauno fakulteto Socialinių mokslų ir taikomosios informatikos institutas tęsia prof. Vlado K. Gronsko seminarus, skirtus darnaus valstybės vystymosi mišrios ekonomikos sąlygomis analizei.

Trisdešimt šeštasis seminaras įvyks 2023 m. lapkričio 24 d. 12.00 val. VeGa auditorijoje ir per Microsoft Teams platformą. Jo tema – Didžioji restauracija: pokomunistinė transformacija lyginamosios istorinės sociologijos požiūriu.

Seminarą ves Lietuvos MA tikrasis narys, VU Filosofijos fakulteto Sociologijos ir socialinio darbo instituto profesorius habil. dr. Zenonas Norkus, paskelbęs daugiau nei 150 mokslinių straipsnių ir keletą monografijų, tame tarpe: Max Weber und Rational Choice (2001,vokiečių k.), Kokia demokratija, koks kapitalizmas? Pokomunistinė transformacija Lietuvoje lyginamosios istorinės sociologijos požiūriu (2008); Nepasiskelbusioji imperija. Lietuvos Didžioji Kunigaikštija lyginamosios imperijų istorinės sociologijos požiūriu (2009; išversta ir paskelbta ukrainiečių, lenkų ir anglų kalbomis); On Baltic Slovenia and Adriatic Lithuania. A Qualitative Comparative Analysis of Patterns in Post-communist Transformation (2012); Du nepriklausomybės dvidešimtmečiai. Kapitalizmas, klasės ir demokratija Pirmojoje ir Antrojoje Lietuvos Respublikoje lyginamosios istorinės sociologijos požiūriu (2014).

Seminare bus pristatoma viena iš dviejų monografijų, parengtų 2018-2022 m. vykdant iš Europos socialinio fondo lėšų pagal dotacijos sutartį bendrai finansuotą projektą „Moderniųjų restauracijų istorinė sociologija: diachroniškai lyginamasis Baltijos valstybių pokomunistinės transformacijos tyrimas“: The Great Restoration: Post-Communist Transformations from the Viewpoint of Comparative Historical Sociology of Restorations (Series  International Comparative Social Studies, Volume: 56). Leiden: Brill https://brill.com/display/title/63872

Mažai kas nėra girdėjęs Karlo Markso posakio „revoliucijos yra istorijos lokomotyvai“. Monografijoje pateikiama alternatyvi moderniųjų laikų istorijos vizija, kurioje lyginant ponapoleonines (1815-1848) ir pokomunistines (po 1989 m.) restauracijas nagrinėjamas sėkmingų socialinių restauracijų indėlis į ekonominę ir socialinę pažangą. Pastabomis apie monografiją pasidalys jos recenzentas prof. habil. dr. Remigijus Čiegis (VU KnF).

Organizatorių vardu prof. habil. dr. Remigijus Čiegis