Pradžia: 2024-04-08 16:30
Pabaiga: 2024-04-08 18:00

2024.04.08 Agnės Aleksaitės paskaita2024 m. balandžio 8 d. 16.30 val. kviečiame į nuotolinę paskaitą „Lietuvių kalbos naujažodžiai“. Mūsų viešnia – Lietuvių kalbos instituto mokslininkė dr. Agnė Aleksaitė.

Agnė Aleksaitė nuo 2013 m. dirba Lietuvių kalbos institute (LKI), yra LKI Bendrinės kalbos tyrimų centro mokslo darbuotoja. Kartu su dr. Rita Miliūnaite (duomenyno sudarytoja) rengia tęstinį internetinį žinyną – Lietuvių kalbos naujažodžių duomenyną. 2022 m. apgynė humanitarinių mokslų daktaro disertaciją „Lietuvių kalbos naujažodžių daryba (2011–2019 m. Naujažodžių duomenyno pagrindu)“ (disertacijos vadovė –  dr. Daiva Murmulaitytė). Pagrindinės mokslinių tyrimų sritys: neologija, žodžių daryba, stilistika ir interneto lingvistika. Nuo 2021 m. Kalbos ir kultūros institute Lingua Lituanica moko užsieniečius lietuvių kalbos.

Kviečiame dalyvauti. Prisijungimo nuoroda Teams platformoje

Renginį organizuoja Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto docentė dr. Rita Baranauskienė.