Folkloro ansamblis „Uosinta“

„Liaudies daina ir šokis – atgaiva širdžiai,“ – pasakytų bet kuris iš apie 40 metų gyvuojančio  folkloro ansamblio „Uosinta“ narių. Šis ansamblis Vilniaus universiteto Kauno fakultete įkurtas 1979 m., nuo 1996 m. jam vadovauja Auksuolė Šuliokienė. Dabartiniu metu jame dalyvauja virš 20 įvairių studijų programų studentų ir absolventų.

uosinta uosinta khf

Ansamblio nariai propaguoja Lietuvos senuosius papročius, dainas, šokius ir muzikavimo tradicijas.Repertuaro pagrindą sudaro pačių studentų surinkta medžiaga iš tautosakos ekspedicijų Varėnos (Dzūkija),  Biržų (Aukštaitija) ir Plungės (Žemaitija) rajonuose bei kūriniai iš tautosakos archyvo.

Ansamblis „Uosinta“ kiekvienais metais dalyvauja Kauno m. tradiciniame folkloro festivalyje „Atataria lamzdžiai“,  aktyviai įsilieja į miesto ir Lietuvos kultūrinį gyvenimą dalyvaudamas Dainų šventėse,  Lietuvos aukštųjų mokyklų festivalyje „O kieno žali sodai“. Ansambliečiai smagiai repetuoja ir nuolat rengia įvairius teminius koncertus ir vakarones.

Kolektyvas garsina Lietuvą ir universitetą užsienyje – dalyvavo tarptautiniuose festivaliuose Šveicarijoje, Graikijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Liuksemburge, Ispanijoje, Italijoje (Sardinijoje), Vengrijoje, Kipre, Bosnijoje ir Hercegovinoje, Portugalijoje (Madeira). Ansamblį sieja glaudūs ryšiai su Norvegijos Hordalando grafyste. „Uosinta“ du kartus atstovavo Kauno miestui Norvegijoje, kur surengė ne vieną koncertą.

Ansamblis „Uosinta“ smagiai paminėjo solidžią 35 metų veiklos sukaktį ir jubiliejaus proga parengė ir išleido pirmąją kompaktinę plokštelę „Kyno ty margi dvarai“.

uosinta vukhf madeira uosinta vu khf

Ansambliečiai labai gyvi, linksmi, šmaikštūs ir visada besišypsantys, mokantys ne tik smagiai leisti laisvalaikį, bet ir kitus uždegti bei įtraukti. Rengdami vakarones studentams jie kviečia prisijungti visus, norinčius iš arčiau pažinti  tautinį paveldą ir linksmai praleisti vakarą. Naujus narius sužavi neformali šeimyninė atmosfera repeticijų ir kelionių metu. Tokioje šiltoje terpėje studentai labai greitai atsiskleidžia, susiranda draugų, o pasigavę „liaudišką virusą“ labai greitai užkrečia  juo ir kitus.

Visus, kurie mėgsta smagią draugiją, įdomias keliones ir nebijo naujų iššūkių, kviečiame įsitraukti į ansamblio „Uosinta“ veiklą ir kartu turiningai leisti laisvalaikį! Laukiame jūsų pirmadieniais ir trečiadieniais 19.00 val. repeticijų vietoje – VU KnF Tarybos menėje (prie Liepų kiemelio).

Išsamesnės informacijos teiraukitės tel. 8 618 50 124, el. p.  

Folklorinio ansamblio „Uosinta“ vadovė Auksuolė Šuliokienė

Bendras projektas su Veronika Povilioniene - PAKLAUSYKITE

Sekite mus Facebook'e

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos Sutinku