Susitikimas su 2019 metų „Poezijos pavasario“ laureatu poetu Mariumi Buroku

burokasŠių metų gruodžio 17 dieną 12 val. J. Jablonskio auditorijoje kviečiame į susitikimą su poetu, vertėju, literatūros kritiku Mariumi Buroku. 

Jis – viena ryškiausių, aktyviausių ir talentingiausių šiuolaikinių literatūros pasaulio asmenybių. Šis kūrėjas ne tik rašo originalią, minimalistinę, autentiškų būties patirčių ir kultūros ženklų prisodrintą poeziją, bet ir aktyviai prisideda prie literatūros proceso formavimo: inicijuoja lietuvių rašytojų kūrybos pristatymą anglų kalba žurnale „Vilnius review“, aptaria, analizuoja tiek lietuvių, tiek užsienio kūrėjų knygas radijo laidose ir televizijoje, yra įvairių kūrybos pristatymų, skaitymų, performansų atlikėjas.

 Marius Burokas yra išleidęs keturias poezijos knygas: „Ideogramos“ (1999 m.), „Būsenos“ (2005 m.), „Išmokau nebūti“ (2011 m.), „Švaraus buvimo“ (2018 m.). Už savo kūrybą apdovanotas net keliolika premijų – tarp jų ir Jaunojo Jotvingio premija, Vilniaus mero premija už eilėraščius apie Vilnių, jam atiteko ir šiųmečiai „Poezijos pavasario“ laurai. Už kokybiškus, tikslius vertimus autorius taip pat yra apdovanotas, o 2019 m. už puikias literatūros kritikos įžvalgas M. Burokui yra įteikta Vytauto Kubiliaus premija. 

Pasak susitikimo su Mariumi Buroku organizatorės, VU KnF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų instituto docentės dr. Ritos Baranauskienės, šalia visų poeto pasiekimų – tai itin komunikabili, šilta ir draugiška asmenybė, todėl suskubkite susitikti su studijų programosLietuvių filologija ir reklama svečiu, nes tokios progos nesikartoja!

lietuviai

7.

mes – uodai ir poetai

Per poezijos skaitymus
privalai ramiai sėdėti, dėmesingas būti,
nes poeziją reikia gerbti,
tuo labiau,
kuo nesuprantamesnė jinai,
kitaip atrodysi nekultūringas,
nepraustaburnis, chamas ir kvailys,
neišsilavinęs prasčiokas,
dundukas ir atlėpausis.
Stengiesi iš paskutiniųjų, bet sukruti,
nuleidi skaistų žvilgsnį
nuo poeto,
koją pasikasai.
Uodas įkando.
Niežulys, susierzinimas,
išsiblaškymas...

Na štai ir praleidai stulpeli,
gal patį svarbiausią.

Ir gimsta tokia alegorija
iš nevilties ir erzulio:
kraujas per šiaudelį,
alus iš butelio,
kumštynės užkulisiuose,
kiaušinėliai dedami į stovintį
vandenį,
lervutės, knibždančios jame
pavasarėjant.
Ir taip kasmet.

Kasmet taip
mes – uodai ir poetai
kankiname žmones.

Burokas, Marius. Būsenos: Eilėraščiai. – Vilnius: LRS leidykla, 2005.

 

Siekdami užtikrinti jums teikiamų paslaugų kokybę, Universiteto tinklalapiuose naudojame slapukus. Tęsdami naršymą jūs sutinkate su Vilniaus universiteto slapukų politika. Daugiau informacijos