Erasmus mainų atradimas – prisijaukintas Budapeštas

„Savo Erasmus studijoms pasirinkau Budapeštą – miestą, kuris pakerėjo žalumos ir betono kontrastu. Budapeštas savo svečiams gali pasiūlyti labai daug, tačiau visada išlieka labai tikras ir perdėm neišblizgintas, turi savo charakterį. Norintiems prisijaukinti šį miestą patariu nenustoti klajoti net tada, kai miestas, rodos, tampa savu.

Bėgantiems nuo triukšmo siūlau eiti į žygius po Budapešto kalvas. Laisvą popietę galima praleisti turistų mylimoje Budos pusėje esančioje Gellért Hill kalvoje ar Normafa parke su apžvalgos bokštu. Budapešto transporto infrastuktūra leidžia be didesnio vargo pasiekti ir už miesto esančias kalvų trasas, kurias aplankyti galima savarankiškai arba prisijungti prie savaitgaliais organizuojamų studentų žygių (itin populiarus žygis atveria vaizdingą Dunojaus panoramą). Ramybę taip pat lengva atrasti Margitsziget saloje greta Vengrijos parlamento rūmų.

IBudapestaseškantiems kultūros ir vizualiųjų menų mylėtojams patariu aplankyti modernaus meno muziejų „Ludwig museum“ ir galerijas „Abc“, „Chimera Project“. Barų tyrinėtojams verta apsilankyti ne tik turistų pilname „Szimpla Kert“ bare, bet ir steampunk dvasia dvelkiančiame „Krank’Town“. Vengiantiems įprastų studentų vakarėlių reikėtų nueiti į „Lumen Kávézó“ kavinę, kur kiekvieną savaitę vyksta improvizacinio džiazo koncertai,ir į „A38“ ir „Dürer Kert“ klubus, kuriuose prieglobstį randa tiek elektroninė, tiek metalo muzika.

Bendraukite su vietiniais! Ko gero, tai – naivus patarimas, tačiau teko sutikti ir tokių studentų, kurie prieš išvykdami pripažino per mainų laikotarpį taip ir nesusipažinę su vengrais. Visai be reikalo! Vietiniai pasidalins su jumis gražiausiomis miesto panoramomis, turistų aplenkiamais vaizdingais užkampiais, patars, kur skaniausia kava, o kur – pigiausi langošai ar ant iešmo kepamos (angl. chimney cake) bandelės. Budapešto Metropolitan universitetas (METU) pasižymi nuolatinėms studijoms atvykusių užsienio studentų gausa, tad miestą puikiai pažįsta ir čia bakalauro ar magistro studijas pasirinkę užsieniečiai. Smagu, kad šiame universitete studijuoja ne tik vakariečiai, bet ir iš Centrinės bei Rytų Azijos, Pietų Amerikos valstybių atvykę jaunuoliai. Bendraudama su jais turėjau galimybę kvestionuoti savo žinias apie kitas tautas ir suvokti, kokia daugybe stereotipų tebesiremiame, nors manome esantys pasaulio piliečiais...

Išties, nesu tikra, kas buvo man svarbiausias Erasmus mainų atradimas. Atradau Budapeštą, atradau save, atradau kitus ir mus siejančias bendražmogiškas detales. Viską iš naujo.

Keliaukite ieškoti, kurti, dalytis istorijomis ir pasiklysti atradimų gausoje ir jūs!“

Julija Selezniova, VU KnF Kultūros vadyba (KV5)