Disertacija apie XVII a. anglų literatūrinį sąmojį

Jurga AstrauskienėLapkričio 22 dieną 12 val. VU Kauno fakulteto X auditorijoje (VU KnF IV korp., Muitinės g. 12, Kaunas) Jurgita Astrauskienė gins disertaciją „Literatūrinio sąmojo raiška XVII a. anglų dramoje, poezijoje ir prozoje“ filologijos mokslo krypties daktaro mokslo laipsniui gauti. Disertacija (Humanitariniai mokslai, filologija – H 004) rengta 2013–2018 metais Vilniaus universiteto Kauno fakulteto Kalbų, literatūros ir vertimo studijų institute.

Mokslinė vadovė – prof. dr. Jadvyga Krūminienė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – Н 004). Mokslinė konsultantė – prof. dr. Regina Rudaitytė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – Н 004).

Disertacijos gynimo tarybos sudėtis:

prof. dr. Yuri Stulov – tarybos pirmininkas (Minsko valstybinis lingvistikos universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H 004);

doc. dr. Dalia Čiočytė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H 004);

prof. dr. Saulius Keturakis (Kauno technologijos universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H 004);

prof. dr. Loreta Ulvydienė (Vilniaus universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H 004);

prof. dr. Ingrida Eglė Žindžiuvienė (Vytauto Didžiojo universitetas, humanitariniai mokslai, filologija – H 004).

Apie disertaciją

Disertacijoje siekiama atskleisti literatūrinį sąmojį kaip meninės komunikacijos priemonę pasirinktose XVII a. anglų dramose, poezijoje ir prozoje. Analizei pasirinkti iškiliausi šio laikmečio kūriniai: penkios skirtingų žanrų dramos, dvidešimt septyni eilėraščiai ir du prozos kūriniai. Tyrimas atliktas remiantis Jurijaus M. Lotmano (1922–1993) kultūros semiotikos metodologinėmis nuostatomis, Debros L. Long ir Arthuro C. Graesserio (2009) sąmojo taksonomija bei Donaldo D. Mansono (1966) sąmojo kategorijomis, kurios apima sąmojo būdus, raiškos priemones ir funkcijas.

Visą disertacijos tekstą galima peržiūrėti Vilniaus universiteto bibliotekoje ir VU interneto svetainėje: https://www.vu.lt/naujienos/ivykiu-kalendorius

Apie disertantę

Jurgita Astrauskienė 2011 m. baigė anglų filologijos bakalauro studijas (tuometiniame) VU Kauno humanitariniame fakultete. 2013 m. ten pat įgijo anglų kalbotyros magistro (Magna cum laude) diplomą. Už 2013 m. mokslinių darbų konkursui pateiktą magistro darbą Johno Websterio „Malfio hercogienės tragedija“: sąmojo kontekstai ir iššūkiai (darbo vadovė prof. Jadvyga Krūminienė) Lietuvos mokslų akademijos prezidiumo buvo apdovanota pagyrimo raštu. 2013–2018 metais studijavo Vilniaus universiteto filologijos krypties doktorantūroje. Šių studijų metu disertantė buvo išvykusi į trumpalaikę stažuotę Vokietijoje (2015 m.), savo tyrimo rezultatus pristatė tarptautinėse konferencijose Serbijoje (2017 m.) ir Lenkijoje (2017 m.). Disertacijos tema yra paskelbti du moksliniai straipsniai ir perskaityti šeši pranešimai mokslinėse konferencijose Lietuvoje ir užsienyje. Šiuo metu Jurgita Astrauskienė dirba VU KnF Kalbų, literatūros ir vertimo studijų institute. Dėsto Audiovizualinio vertimo bakalauro programos studentams.