VU KHF bendruomenė pasidalino knygomis su Baltarusijos lietuviais

vukhf knygų akcija 2013Šiemet prisijungti prie jau trečius metus visoje šalyje organizuojamos akcijos „Knygų Kalėdos“, kurią globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, VU Kauno humanitarinio fakulteto bendruomenę pakvietė kultūros vadybos trečiakursiai. Tam juos padrąsino LR nepaprastojo  ir įgaliotojo ambasadoriaus Baltarusijoje Evaldo Ignatavičiaus ir ambasados antrosios sekretorės Eglės Railės palaikymas, kurio sulaukta po pirmosios perskaitytų knygų rinkimo akcijos fakultete  praėjusiais metais.

knygu akcijaŠiemet studentai nutarė paversti prasminga VU KHF tradicija pernai pirmą kartą fakultete įgyvendintą sumanymą – atiduoti savo knygas Baltarusijoje įsikūrusioms lietuvių bendruomenėms ir taip praturtinti jų bibliotekas.

Toks sumanymas siejamas su Filosofijos ir kultūros studijų katedros prof.  dr. Virginijos Jurėnienės ir doc. dr. Aistės Urbonienės 2012-2014 m. vykdomu projektu „Kultūros centrų edukacinė veikla tarpkultūriniu bendruomenių mobilizavimo aspektu“, kurį remia LMT. Fakulteto dekanas doc. dr. Kęstutis Driaunys džiaugiasi, kad mokslininkės iš savo kelionių po lietuvių kultūros centrus Rimdžiūnuose, Pelesoje ir kt. parvežė ne tik tyrimų rezultatus, bet ir žinią apie tai, kuo gyvena mūsų tautiečiai Lietuvos/Baltarusijos pasienyje, ir kokia pagalba šioms lietuvybės saloms labiausiai reikalinga. 2012 metų gruodį grupelė kultūros vadybos studijų programos IV kurso studentų inicijavo pirmąją knygų akciją. Jos metu studentų ir darbuotojų suneštos knygos buvo perduotos Rimdžiūnų lietuvių kultūros centro bibliotekai.

Sulaukę ne tik tautiečių iš Baltarusijos padėkos, bet ir LR ambasados Baltarusijoje palaikymo, šiais metais studentai surengė solidarumo su šioje šalyje gyvenančiais lietuviais akciją „Pasidalinkime perskaitytomis knygomis su Baltarusijos lietuviais!“ ir  paragino atnešti iš savo namų bibliotekų jau perskaitytas knygas ir padovanoti jas tiems, kuriems jų reikia labiau. Knygų akcija VU KHF bendruomenę nuo gruodžio 16 d. įtraukė į dvi savaites trukusį dalinimosi laikotarpį, kurį organizavo fakulteto kultūros vadybos trečiojo kurso studentai. Jų dėka fakulteto erdvėse atsirado apie akciją skelbiantys plakatai „Pasidalinkime perskaitytomis knygomis su Baltarusijos lietuviais!“ ir spalvingi maišai knygoms.

Gruodžio 23 d. VU KHF atstovai surinktas knygas išvežė į Prezidentūrą. Prof. dr. Virginija Jurėnienė ir kultūros vadybos trečiojo kurso studentės Julija Baltrušaitytė, Daiva Burinskytė, Marija Mochnačiovaitė, Inga Sinkevičiūtė ir Simona Radavičiūtė gruodžio 23d. dalyvavo  „Knygų Kalėdų“  akcijos renginyje, kuriame kartu su LR Prezidente Dalia Grybauskaite perdavė knygas  lietuviškų mokyklų Baltarusijoje mokiniams.

Nuotraukų autorius: R. Dačkus; plakato autorė: Simona Radavičiūtė

Pranešimo autorė:

Ramunė Danilkevičiūtė

Vilniaus universiteto Kauno humanitarinio fakulteto

kultūros vadybos trečiojo kurso studentė

Kontaktai:

Mob. +370 677 92055